Pradžia
Knygos pristatymas

ALFONSO EIDINTO KNYGOS „ANTANAS SMETONOS IR JUSTAS PALECKIS ISTORIJOS DRAMOJE. PRZIDENTO VAIRUOTOJO UŽRAŠAI“ PRISTATYMAS

2022 Rugsėjo 14 d. 17:00—19:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Rugsėjo 14 d. 17 val. Konferencijų salėje, kviečiame į susitikimą su istoriku, rašytoju prof. habil. dr. Alfonsu Eidintu, kur jis pristatys savo naujausią knygą „Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje. Prezidento vairuotojo užrašai“.
 
Tragiškiausias tautai ir Lietuvos valstybei įvykis – 1940-ųjų sovietų okupacija – iki šiol yra karštų diskusijų visuomenėje tema. Vis dar ieškoma atsakymų į labiausiai jaudinančius klausimus – kodėl nepasipriešinta, kodėl net protestas nepareikštas, dažnai nepelnytai akcentuojant ne pagrindinį veiksnį – kitos valstybės agresiją, o vidaus politinių jėgų nesutarimus, kariuomenės, visuomeninių organizacijų, pavienių politikų kaltę dėl tikro ar menamo nepasirengimo, aplaidumo, neryžtingumo. Okupacija skaudi ypač dėl sugriautų žmonių gyvenimų – politinių persekiojimų, areštų, trėmimų, žudynių, Holokausto. Šioje knygoje autorius grįžta prie Antano Smetonos išvykimo birželio 15-ąją problemos – kodėl jis, skirtingai nei Latvijos ir Estijos prezidentai, pasitraukė iš Lietuvos su šeima, kaip elgėsi opozicinės jėgos, kodėl Maskvos įgaliotiniai pereinamuoju iš okupacijos į aneksiją laikotarpiu prezidentu pasirinko Justą Paleckį.
 
 
Į viršų