Pradžia

Rimtai per žaidimo prizmę: Erasmus+ projektas Lietuvos, Latvijos ir Slovėnijos bibliotekininkams

Atnaujinta: 2023-10-18
Pradžia

Spalio 2-7 dienomis Gruzdžių miestelyje vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos „Erasmus+“ projekto „Dungeons and Librarians: The Quest for Gamified Reading Promotion II“ veiklos.

Skaitymo skatinimas – vienas iš svarbiausių neformaliojo ugdymo bibliotekose elementų. Tačiau seni skaitymo skatinimo metodai nespėja su kintančiais vartotojų poreikiais, pastebimas naujų, netradicinių iniciatyvų stygius. Todėl šiais metais projekto tikslas išliko tas pats – suteikti su jaunimu dirbantiems bibliotekininkams reikalingas „žaidybinimo“ metodo teorines ir praktines žinias, padėsiančias populiarinti knygų skaitymą.

32 bibliotekininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Slovėnijos visą savaitę intensyviai dalyvavo užsiėmimuose, jų laukė ne tik teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, bet ir kultūrinės pramogos, padėsiančios pritaikyti žaidimus skaitymo skatinimo veiklose, renginiuose, rengiant jaunimui skirtus projektus. Taip pat komandinių užsiėmimų metu bibliotekininkai aiškinosi jaunų žmonių užimtumo problemas savo miestuose, dalinosi patirtimi ir idėjomis, kaip bibliotekos gali įsitraukti į darbą su jaunimu ir tapti patrauklesnės jauniems žmonėms. Mokymuose dalyvavo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Agnesa Kenešytė-Gricė.

Mokymų savaitės metu dalyviai susipažino su skirtingomis sužaidybintų edukacijų formomis, išbandė jas praktiškai („LEGO serious play“ metodas, edukacija „Valanda be interneto“, komiksų kūrimas ir kt.), lankėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje ir susipažino su čia veikiančiomis paslaugomis jaunimui.

Paskutinę projekto dieną dalyvių laukė svarbiausias darbas – pristatyti darbo grupėse savo rezultatus. Kiekviena grupė turėjo pristatyti ateities projektų idėjas, kurios padėtų populiarinti knygų skaitymą bei jaunimui skirtas bibliotekų paslaugas.

Nuotraukų autorės Urtė Šulskienė ir Gerda Žymantaitė-Magalinskė.

Projektas finansuojamas „Erasmus+“ programos lėšomis

Į viršų