Pradžia

Praūžė paauglių literatūros festivalis „Juoda – Balta“

Atnaujinta: 2023-05-30
Pradžia

Gegužės 25–26 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje ir AJE Skatepark uždarame riedlenčių, BMX dviračių, paspirtukų ir riedučių parke vyko pirmasis paauglių literatūros festivalis „Juoda – Balta“.

Pirmąją festivalio dieną bibliotekos erdvėse jaunimas turėjo progą sudalyvauti net keturiuose renginiuose: rašytojos Eglės Ramoškaitės kūrybos pristatyme, rašytojos Rebekos Unos kūrybos pristatyme bei edukacijoje, rašytojos Agnesos Kenešytė-Gricės knygos „Purslai“ pristatyme ir kūrybinio rašymo dirbtuvėse, kurias vedė rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Net pusantro šimto dalyvių iš Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos, Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Klaipėdos licėjaus ne tik susipažino su kūrėjomis, bet ir įsiamžino smagiose Polaroid nuotraukose, pasigamino festivalio atminimo ženkliukus ir išbandė savo jėgas loterijoje be pralaimėjimo, kurioje laimingiesiems atiteko festivalyje dalyvaujančių rašytojų knygos.

Antrosios saulėtos festivalio dienos renginiai persikėlė į nestandartinę AJE Skatepark erdvę, kurioje vyko Rytų Azijos mokslų magistro Romano Ermino paskaita apie manga komiksų kultūrą Japonijoje, susitikimas su iliustruotoja Lina Itagaki ir slemo dirbtuvės su poete Renata Karvelis.

Kaip ir prieš tai, festivalio dvasią palaikė loterijos prizai, šmaikščios nuotraukos bei ženkliukų gaminimo dirbtuvės, o gausus dalyvių būrys iš Klaipėdos Verdenės progimnazijos ne tik dalyvavo improvizuotose, juoko kupinose slemo varžytuvėse, bet ir tapo pirmaisiais, kurie sužinojo konkurso „Fantastiškas manga pasaulis“ nugalėtojų vardus.

Trečioji vieta ir 30 eur dovanų Fujidream.lt dovanų kuponas atiteko Arinai Korelinai ir jos darbui „Jau laikas“. Antroji vieta ir 50 eur dovanų kuponas atiteko Domui Varnui ir jo „Šešėlio kariui“. Pirmoji vieta ir įspūdingas 100 eur dovanų kuponas atiteko Jamunai Rušinaitei ir jos darbui „Pelkinis“.

Po festivalio kalbinti dalyviai ir pedagogai dalijosi teigiamomis emocijomis ir vylėsi, kad paauglių literatūros festivalis „Juoda – Balta“ taps gražia kasmetine tradicija.

Paauglių literatūros festivalį „Juoda – Balta“ finansuoja Europos solidarumo korpusas.

Į viršų