Pradžia

Pagerbti Kalėdų eglučių kiemelio dalyviai: pirmas vietas pelnė autoriai kūrę eglutes iš austrių ir džinsų

Atnaujinta: 2024-01-10
Pradžia

Dešimtą kartą Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko tradicinė Padėkos popietė, kurios metu apdovanoti daugiausia žiūrovų ir komisijos balų sulaukę eglučių kūrėjai. 

Bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič tardama sveikinimo žodį, dėkojo visiems Kalėdų eglučių kiemelio kūrėjams, kurių šiemet buvo net 44, ir džiaugėsi, kad kiemelis šventiniu laikotarpiu tapo tikru traukos centru uostamiestyje, suburiančiu miesto bendruomenes.  

Už labiausiai patikusias eglutes iki sausio 6 d. buvo galima balsuoti bibliotekos registratūroje arba interneto svetainėje (www.egluciukiemelis.lt). Internetu balsavo 9441-as asmuo, o bibliotekoje savo balsą išreiškė 471 lankytojas. Papildomus balus už tvarumą skyrė ir bibliotekos sudaryta 5 narių komisija. Susumavus balus pirma vieta skirta Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui ir jų kurtai tvariai eglutei iš džinsų. Pirmos vietos nugalėtojams atiteko rėmėjų UAB „Baltisches Haus“ įsteigtas prizas – 500 eur vertės kuponas apsilankymui prekybos centre „Studlendas“. Antra vieta skirta asociacijai „Paupių bendruomenė“ ir jų kurtai eglutei iš austrių geldelių kriauklių. Ši bendruomenė kasmet garsėja savo kurtomis eglutėmis ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje. 2019 m. Kalėdų eglučių kiemelyje dalyvavusi bendruomenės eglutė iš sagų pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip aukščiausia sagų dekoracija. Trečia vieta atiteko tvariai „Draugų eglutei“, kuri praėjusiais metais pelnė pirmą vietą. 

Tradicija tampa apdovanoti ir gražiausią bei daugiausiai balsų naujokų kategorijoje surinkusią  eglutę. Naujoko nominacija šiemet atiteko AB „Klaipėdos mediena“ kurtai eglutei. Darželių ir mokyklų kategorijoje laimėjo Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos kalėdinė kompozicija. Laimėjusiems įteikti Klaipėdos dramos teatro, Valstybinio muzikinio teatro, Klaipėdos „Lėlių” teatro bilietai ir bibliotekos įsteigti prizai. Popietės metu skambėjo atlikėjo Gyčio Šimelionio muzikiniai kūriniai.  

Renginio organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems ir kviečia sugrįžti ir tęsti Kalėdų eglučių kiemelio akciją ir 2024 metais.  

Į viršų