Pradžia

Paauglių literatūros festivaliui „Juoda – Balta“ artėjant pristatome – rašytoja Rebeka Una

Atnaujinta: 2023-05-03
Pradžia

Jurga Šalaševičiūtė, geriau žinoma kaip Rebeka Una, nuo vaikystės svajojo vaidinti ir kurti. Į literatūros pasaulį ji įsiveržė pateikusi rankraštį leidyklos „Alma littera“ surengtam Paauglių ir jaunimo literatūros konkursui, kur jos knyga tapo viena iš trijų  konkurso nugalėtojų. Debiutinė distopinė knyga „Atjunk“ sulaukė didelio skaitytojų ir literatūros kritikų dėmesio ir pripažinimo. Rebeka Una pripažįsta, kad konkursai ir apdovanojimai teikia džiaugsmo ir pasitikėjimo. „Tai tarsi patvirtinimas, kad tai, ką veikei savo paties vienatvėje kurdama, pasirodė vertinga ir kitiems,“ – teigė rašytoja. Sąmoningai apsisprendusi rašyti tik vaikams ir paaugliams, Rebeka Una laikosi nuostatos skleisti šviesą. Dar vaikystėje pasižadėjo, kad jos kūryboje bus vilties, šviesos, gyvenimo džiaugsmo. „Pasaulis ir taip yra liūdnas. Ir rašytojas neturi dar labiau žlugdyti žmogaus,“ – mintimis dalijosi Rebeka Una.

Rebeka Una skaitytojus pradžiugino tokiomis knygomis kaip „Atjunk“, „Gyvažmogis“, „Šeštadienį, aštuntą ryto“, „Pijus ir Nikolas“ ar „Labas, aš Tadas“. Jau gegužės 25d. rašytoja atvyks į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteką ir dalyvaus paauglių literatūros festivalyje „Juoda – Balta“. Čia dalyviai turės progą ne tik susipažinti su autorės kūryba, bet ir dalyvauti edukacijoje.

Apie Rebekos Unos vedamą edukaciją

– Kiek turėjai draugių? - paklausiau mamos.

– Keturias. Mažai?

Mažai. Dabar kiekvienas turime mažiausiai po kelis tūkstančius draugų.

(Atjunk, 2016)

ŽMOGUS – DIDŽIAUSIAS KŪRĖJAS.

KAS MES ESAME savo sukurtame naujame pasaulyje?

Ar mes tie patys pažeidžiami paaugliai – su jausmais, pojūčiais, troškimu pamilti? Ar nebijome lipti į medį ir bėgti krosą stadione? Ar gebame skaityti tik trumpus blogus, nes įveikti penkis knygos puslapius darosi vis sunkiau?

GRUPELĖSE KURSIME ateities pasaulį:

- ateities paauglio dienotvarkė;

- ateities paauglio bendravimas: draugai, mokykla, tėvai;

- ateities paauglio kambarys ir maistas;

- ateities/dabarties technologijos;

- jausmai: gedulas, mirtis, draugystė.

Jeigu jaučiamės blogai ir nesaugiai ateities pasaulyje, tai ne todėl, kad mūsų tyko priešas už kampo. Viską sukūrėme mes patys. Visi priešai (ir nepriešai) mumyse.

Į renginį kviečiami 5-9 klasių mokiniai. Dalyvių skaičius ribotas, tad reikalinga išankstinė registracija telefonu 846341726 arba el. paštu vaikams@klavb.lt

Paauglių literatūros festivalį „Juoda – Balta“ finansuoja Europos solidarumo korpusas.

Į viršų