Pradžia

Paauglių literatūros festivaliui „Juoda – Balta“ artėjant pristatome – rašytoja Eglė Ramoškaitė

Atnaujinta: 2023-05-04
Pradžia

Eglė Ramoškaitė – rašytoja, kūrybinio rašymo skatintoja. Autorė studijavo teisės mokslus, vėliau, susidomėjusi paauglių literatūra, studijavo kūrybinį rašymą įvairiuose seminaruose, Talino universiteto vasaros mokykloje, baigė paauglių literatūros rašymo kursą Oksfordo universitete. Eglė yra išleidusi jau tris skaitytojų pamiltas knygas, tarp kurių paaugliams ir jaunimui skirtas kūrinys „Ne tik geri, ne tik blogi“, tapo leidyklos „Alma littera“ Paauglių ir jaunimo konkurso 2020 m. nugalėtoju. Štai naujausia rašytojos knyga „Draugystė mainais“ įtraukta į kasmetinį Lietuvos kultūros instituto rengiamą geriausių lietuviškų knygų vaikams katalogą anglų kalba „Best Lithuanian Books for Children and Young Adults 2021–2022“.

Jau gegužės 25d. rašytoja atvyks į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteką ir dalyvaus paauglių literatūros festivalyje „Juoda – Balta“. Eglė jaunuolius pradžiugins net dviem renginiais – kalbės apie savo knygas ir ves kūrybinio rašymo dirbtuves.

Eglės Ramoškaitės kūrybos pristatymas

Pirmajame renginyje autorė papasakos, iš kur semiasi įkvėpimo, ar jos knygų siužetus įkvėpė kokie nors konkretūs įvykiai, ar jos sukurti veikėjai turėjo prototipus. Eglė taip pat dalinsis nelabai patogiais klausimais ir faktais, apie kuriuos rašytojai vengia kalbėti, sieks griauti mitą, jog rašytojo darbas labai romantiškas. Dalyviai taip pat turės galimybę autorei užduoti savo klausimus.

Kūrybinio rašymo dirbtuvės „Rašytojo duonos pasimatavimas“

Šio intensyvaus ir produktyvaus renginio metu dalyviai kartu su Egle Ramoškaite vos per porą valandų sugeneruos istorijos idėją, rašys, patirs kūrybines kančias ir ras būdų jų išvengti, taip pat pasidalins savo kūryba su kitais ir... sulauks pirmųjų atsiliepimų!

Į renginį kviečiami 5-9 klasių mokiniai. Dalyvių skaičius ribotas, tad reikalinga išankstinė registracija telefonu 846341726 arba el. paštu vaikams@klavb.lt

Paauglių literatūros festivalį „Juoda – Balta“ finansuoja Europos solidarumo korpusas.

Į viršų