Pradžia

Klaipėdoje – Ievos Simonaitytės gimimo metinėms skirtas meninio skaitymo konkursas

Atnaujinta: 2022-11-08
Pradžia

Spalio 25 d. bibliotekoje beveik 50 mokinių dalyvavo 125-osioms Ievos Simonaitytės gimimo metinėms skirtame meninio skaitymo konkurse. Net dvi Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos salės vienu metu buvo sausakimšos mokinių, juos palaikančių mokytojų, komisijos narių ir atėjusių pasiklausyti smalsautojų.

Skaitovų konkursu siekiama ugdyti domėjimąsi literatūra, meninius gebėjimus bei kūrybiškumą, atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę.
Skaitymo konkurso meno vadovė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto doc. Virginija Kochanskytė.

V. Kochanskytė – „ Rašytoja Ieva Simonaitytė labai džiaugtųsi sužinojusi, kad beveik pusė konkurso dalyvių skaitymui pasirinko ištraukas iš jos kūrybos, nors ir prisipažino, kad suprasti nėra lengva vien dėl tos priežasties, kad nemažai senobiškų žodžių jau nebevartojame. Nudžiugino savo pasirodymais moksleiviai ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš Mažeikių, Šilalės, Šilutės, Gargždų, Palangos. Konkurso dalyvių raiška buvo persmelkta pagarba žodžiui, gimtajai kalbai, istorijai. Asmeniniu santykiu grįstos kūrinių interpretacijos skambėjo įtaigiai, jaudino visus - ir mokytojus, ir komisijos narius, ir bendraamžius. Klaipėdos ,,Medeinės" mokyklos mokiniai sujaudino jautriu pasirodymu - moksleiviai skaitė savo sukurtus eilėraščius Klaipėdai ir sulaukė nuoširdžių plojimų. Originali, individuali kūrinių interpretacija intrigavo ir išlaikė mokinių dėmesį be pertraukos net pustrečios valandos ir vyresniųjų, ir jaunesniųjų grupėse.“

Konkurso vertinimo komisija - aktoriai R. Pelakauskas ir  V. Kochanskytė, poetai dr. J. Sučylaiė ir dr. D. Sobeckis, bibliotekininkė L. Bimbirytė ir rašytoja A. Kenešytė-Gricė.
Konkurso organizatorius Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Į viršų