Pradžia
Renginys

D. Andriulionio jubiliejinės tapybos darbų parodos atidarymas

2021 Lapkričio 25 d. 17:00—19:00 Baltoji galerija
Pradžia
*photo*
Menotyrininkai Daną Andriulionį vadina nuošalės kūrėju – ir geografine, ir metafizine prasme. Autorius nesiveržia į avangardą, jo atradimai gimsta įsistebeilijus į danguje pulsuojančius šviesulius. Tie darbai primena archeologų brėžinius. Jo kūrinių idėjas gimdo kiti menai, ypač literatūra. Tapybai būdingi archajiškų civilizacijų architektūros ženklai, baltų mitologijos klodai, germanų runos bei rytiečių mandalos. Dailininkas it alchemikas naudoja vien jam pažįstamą techniką, lydydamas drobėse savo vizijų auksą. D. Andriulionio paveiksluose kyla saulė, ta pati saulė, kuri kilo ir prieš du tūkstančius metų, papila saują žiežirbų šalčiu tviskančios žvaigždės, lyg šešėlis šmėsteli laivas pakeltomis burėmis, kažką sako praeities dulkėmis apsinešę kryžiai, pagonybės ženklai bei simboliai. Tapytojui įdomiausia yra ieškojimas, vidinių pajautų šifravimas bei inkrustacijos. D. Andriulionio drobių erdvėje jaučiama žmogaus dvasia, kūrėjo esatis. Lietuvių dailės panoramoje tai ryški, savita meninė asmenybė, savo drobėse kurianti įsimenančius plastinius vaizdus. Ir visai nesvarbu, kad mums visai nežinoma jų reikšmė. Į juos norisi žiūrėti dar ir dar.
 
Maloniai kviečiame į Dano Andriulionio jubiliejinės tapybos darbų parodos atidarymą lapkričio 25 d. 17 val. Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13L, II a. Atidarymo metu minėsime du įspūdingus jubiliejus: dailininko 70-metį ir kūrybos 50-metį.
 
Tapybos darbų paroda bus ekspnuojama iki gruodžio 30 d.

---
Renginio metu bus fotografuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.
Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.
Dalyvavimas renginiuose galimas tik su Galimybių pasu. Atsiprašome už nepatogumus.
Į viršų