Pradžia

Knygosūkis: žinok, skaityk, mėgaukis 2

Atnaujinta: 2017-03-01
Pradžia

Projektas: Knygosūkis: žinok, skaityk, mėgaukis 2
Tikslas: skatinti jaunimą domėtis skaitymu, pasitelkiant jiems patrauklias priemones.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2017 m. kovo–gruodžio mėn.
Vadovė: Rasa Skudikė

Trumpas projekto pristatymas:
2016 m. buvo sukurtas pirmasis Lietuvoje skaitymą skatinantis literatūrinis stalo žaidimas Knygosūkis. Jam buvo sukurtas originalus, patrauklus dizainas. Žaidimas skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys literatūra ar norintys apie ją sužinoti.

Knygosūkis skatina jaunimą domėtis geriausiais užsienio ir Lietuvos literatūros kūriniais bei jų autoriais. Prie žaidimo kūrimo prisidėjo pripažinti profesionalūs Lietuvos rašytojai bei meno kūrėjai: Andrius Mamontovas, Aistė Smilgevičiūtė, Sigutė Ach, Nijolė Narmontaitė, Justinas Žilinskas, Vytautas Juozapaitis ir kt.

Žaidimas yra pritaikytas 2-6 žaidėjams individualiam ir komandiniam žaidimui. Jame yra 400 kortelių su klausimais ir atsakymais bei užuominomis, laimės ratas pagalbos išsukimui, žaidimo lenta, 6 žaidimo figūrėlės, smėlio laikrodis, taisyklių knygelė. Jaunimas žaisdamas literatūrinį stalo žaidimą Knygosūkis, įgyja literatūrinių žinių, praplečia akiratį ir sugeba tinkamai atsirinkti geriausią literatūrą skaitymui. Žaidimas skatina norą skaityti bei domėtis lietuvių ir užsienio literatūra.

Projekto metu parengta paroda apie Knygosūkio kūrėjus, organizuotas susitikimas su vienu iš Knygosūkio kūrėjų, rengiami pristatymai ir žaidimo popietės įvairiose regiono bibliotekose bei mokyklose.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, knygynas Rotas.

Į viršų