Pradžia

„Knygosūkio“ karavanas

Atnaujinta: 2018-02-01
Pradžia

Projektas: „Knygosūkio“ karavanas
Tikslas: jaunimo skaitymo skatinimas, pasitelkiant jiems patrauklias priemones – literatūrinį stalo žaidimą, literatūrinį proto mūšį.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2018 m. vasario–gruodžio mėn.
Vadovė: Daiva Stasaitienė

Trumpas projekto pristatymas:
2016 m. buvo sukurtas pirmasis Lietuvoje skaitymą skatinantis literatūrinis stalo žaidimas Knygosūkis, skatinantis domėtis geriausiais užsienio ir Lietuvos literatūros kūriniais bei jų autoriais. Prie žaidimo kūrimo prisidėjo pripažinti profesionalūs Lietuvos rašytojai ir meno kūrėjai: Andrius Mamontovas, Nijolė Narmontaitė, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius (grupė Skylė), Vytautas Juozapaitis, Justinas Žilinskas ir kt. „Knygosūkis“ sulaukė didelio susidomėjimo ir sėkmės.

2016–2017 m. jį žaidė virš 6 tūkst. žaidėjų ne tik Klaipėdoje, bet ir Klaipėdos regiono mokyklose, bibliotekose, Atviros erdvės jaunimo centruose ir t.t. Renginių metu buvo pastebėta, kad optimaliausia, kai žaidimą žaidžia 5 komandos po 4-5 žaidėjus, t. y., 25 žmonės vienu metu. Projekto metu Knygosūkio žaidimas bus parengtas ir pritaikytas proto mūšiams ir pristatytas įvairiuose Lietuvos miestuose – Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose, Naujojoje Akmenėje, Alytuje, Šiauliuose, Raseiniuose, Kaune, Panevėžyje.

Į proto mūšius ir pristatymus bus vežama dalis parengtos parodos Knygosūkio kūrėjai ir žaidimo akimirkos. Dalyviai galės susipažinti su Knygosūkio kūrėjais ir užfiksuotomis žaidimo akimirkomis įvairiuose renginiuose.

Vizualas:

Projekto partneriai: UAB Rotas, Panevšvietimo centrasėžio rajono , Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Į viršų