Pradžia

Jūrų kelias

Atnaujinta: 2020-04-01
Pradžia

Projektas: Jūrų kelias
Tikslas: Siekiama populiarinti jūrinę kultūrą ir įvairinti švietimo procesą. Rengiama fizinė bei virtuali paroda, kurioje eksponuojami jūrinės tematikos objektai. Didinant bibliotekos elektroninio turinio ir virtualių paslaugų prieinamumą, bus užtikrinama gyventojų informacinės atskirties mažinimas. 
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. balandžio–2020 m. gruodžio mėn.
Vadovė: Ligita Balčiauskienė

Trumpas projekto pristatymas: 
Parodoje patraukliai eksponuojamos jūrinės priemonės: laivų modeliai, kapitono žiūronai, laivo laikrodis, pelengatorius, inkaras, fenderis, jūrinis sekstantas, laivo barometras, ultratrumpųjų bangų laivo radijo stotelė ir kt. Taip pat eksponuojami kapitonų dovanoti iš tolimiausių pasaulio kampelių parplukdyti suvenyrai: Islandijai pirmajai pripažinusiai Lietuvos nepriklausomybę, kriauklės, Norvegijos fiordų, Montevidėjo kalno uolienos ir kt.

Visos parodos metu išmaniuosiuose įrenginiuose bus galima susirasti bibliotekos Marinistikos fondo skaitmeninius jūrlapius. Kapitonų dovanoti jūrlapiai yra unikalūs, braižyti ranka, su asmeniniais kapitonų komentarais. Tai puiki proga jaunajai kartai prisiliesti prie jūrinės kultūros istorijos.

Bendradarbiaujant su asociacija Klaipėdos apskrities gidų gildija, buvo galima dalyvauti nemokamose ekskursijose, kuriose dalyviai galėjo pamatyti su jūra ir uostu susijusius objektus bei sužinoti įdomių istorijų, susijusių su parodoje eksponuojamais objektais.

Projekto partneriai:UAB Aros Marine, UAB Jūrų informacijos centras, UAB Druka, asociacija Klaipėdos gidų gildija
Projektą remia:
 Klaipėdos miesto savivaldybė

Į viršų