Pradžia

Atrask kultūros lobius su „Krašto gidu“

Atnaujinta: 2018-08-01
Pradžia

Projektas: Atrask kultūros lobius su Krašto gidu
Tikslas: gerinti informacijos apie Klaipėdos ir Tauragės apskričių regione esančius ir buvusius kultūros paminklus, lankytinus objektus, prieinamumą vietos gyventojams bei turistams, naudojant interaktyvų Krašto paveldo gidą. Tobulinti Krašto paveldo gido teikiamas paslaugas, įgarsinant jame esančius objektus, kad visų gyventojų grupės (girdintieji ir aklieji) galėtų naudotis jo paslaugomis.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2018 m. sausio–gruodžio mėn.
Vadovė: Toma Gergelienė

Trumpas projekto pristatymas:
Projekto metu bus skatinama domėtis kultūros paveldu, naudojant Krašto paveldo gidą ir dalyvaujant pristatymuose bei ekskursijose. 2017 m. vykdomose veiklose prisidės trys nauji rajonaipartneriai: Šilalė rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Neringa savivaldybės viešoji J. Milinio biblioteka, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila" ir Tauragės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Prie projekto naujai prisidėsiančios trys Klaipėdos regiono įstaigos, naudodamos įvairius komunikacijos kanalus ir priemones, plėtodamos partnerystę su įvairiomis institucijomis ir vietinėmis įstaigomis, kurs naujas paslaugas, užtikrins tikslinėms grupėms nuolatinį prieinamumą prie informacijos apie kultūros paveldą bei sieks kultūrinio sąmoningumo ugdymo.

Krašto paveldo gidas bus pritaikytas ir regos negalią turintiems žmonėms. Neregiams bus įgarsinta 100 objektų ir 1 maršrutas, kuriuo jie galės keliauti ir naudojant išmanųjį garsinį pieštuką garsiniu būdu gauti daug informacijos apie kultūros paveldo objektus. Taip pat Klaipėdos regione bus surengti pristatymai ir edukaciniai užsiėmimai, kuriuose sudalyvaus vaikai, jaunimas ir suaugusieji.

2014 m. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka sukūrė pirmąjį Lietuvoje interaktyvų Krašto paveldo gidą (www.krastogidas.lt), kaip Klaipėdos skaitmeninto kultūros paveldo sklaidos priemonę. Gide visa informacija yra 4 kalbomis: lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių. Jame talpinama ne tik koncentruota informacija, bet ir nuotraukos, vaizdo medžiaga, prisiminimai bei maršrutai, kuriais galima keliauti. 016 m. buvo sukurta mobilioji programėlė Klaipeda Heritage Guide (Google play). Ji skirta vartotojui, kuris keliaudamas nori patogiai apžiūrėti kultūros paveldo objektus.

Nuo 2013 m. Krašto paveldo gido veiklos pradžios savo turima ir saugoma informacija jį pildo devynios bibliotekos (Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės, Kretingos rajono savivaldybės, Plungės rajono savivaldybės, Klaipėdos rajono savivaldybės, Palangos savivaldybės, Šilutės rajono savivaldybės, Neringos savivaldybės, Šilalės rajono savivaldybės ir Tauragės rajono savivaldybės bibliotekos), trys organizacijos (Klaipėdos apskrities gidų gildija, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras Agila ir Pajūrio regioninio parko direkcija) ir bendruomenės (Klaipėdos Bachmano dvaro bei Tauralaukio bendruomenės).

Vizualas:

Projekto partneriai: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras Agila, Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Neringos savivaldybės V. Miliūno viešoji biblioteka, UAB Druka, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba

Į viršų