Pradžia

Apskričių viešųjų bibliotekų specialistų kompetencijų kėlimas

Atnaujinta: 2020-01-01
Pradžia

Projektas: Apskričių viešųjų bibliotekų specialistų kompetencijų kėlimas
Tikslas: Projektu siekiama pasitelkiant teorinius ir praktinius mokymus kelti Lietuvos bibliotekų specialistų medijų raštingumo ir kultūrinių bei edukacinių renginių organizavimo kompetencijas, taip prisidedant prie kokybiškesnių paslaugų teikimo vartotojams.

Trumpas projekto pristatymas:
Projekto pagrindu iki 2020-ųjų metų pabaigos buvo įgyvendinti 2 medijų raštingumo (propagandos atpažinimo, kritiško medijų pateikiamos informacijos vertinimo, tinklalaidžių kūrimo) bei 8 kultūrinių ir edukacinių renginių organizavimo (pasakojimo meno, viešojo kalbėjimo, tikslinės auditorijos pritraukimo) mokymai. Šalyje paskelbus karantiną dveji mokymai buvo vykdyti nuotoliniu būdu.

Mokymus vedė žinomi Lietuvos kultūros veikėjai ir savo sričių specialistai, tokie kaip „NARA“ tinklalaidės redaktorius Karolis Vyšniauskas ir garso režisierė Katažina Bitovt, diktorė, teatro ir kino aktorė Aldona Vilutytė, šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė ir kiti.

Mokymuose kvalifikaciją kėlė daugiau negu 200 specialistų iš Lietuvos viešųjų bibliotekų. Be to, mokymų dalyviams buvo organizuojamos ekskursijos Vilniuje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre.
Projektas tęsiasi iki 2021 m. balandžio mėnesio. Iki projekto pabaigos numatyta suorganizuoti dar vienus mokymus medijų raštingumo tema bei parengti 2 mokymų programas, kurios tarnaus kaip metodinė medžiaga Lietuvos apskričių bei regionų viešųjų bibliotekoms.

Projekto partneriai:
Kauno apskrities viešąja biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka
Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Į viršų