Pradžia

Užrašai iš Rokantiškių

Atnaujinta: 2021-06-17
Pradžia
Autorius: Donatas Katkus, Rasa Murauskaitė

Donatas Katkus – altininkas, dirigentas, muzikologas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, charizmatiškas muzikinės kultūros komentatorius, Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas, Kristupo vasaros festivalio iniciatorius, knygų ir daugybės kritikos straipsnių autorius. Energijos ir puikaus humoro jausmo nestokojantis aštraus žodžio meistras, visą gyvenimą paskyręs muzikai ir kultūrai, iki šiol yra vienas įtakingiausių mūsų kultūros balsų, apie tai, kas svarbiausia, kalbantis patraukliai, drąsiai ir iš esmės.

Rasa Murauskaitė – muzikos kritikė, radijo laidų ir renginių vedėja, radijo programos LRT KLASIKA vyresnioji redaktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytoja, dviejų knygų bendraautorė. Yra parengusi per 300 straipsnių, interviu kultūros tema, sukūrusi radijo laidų, skirtų šiuolaikinei muzikai.

Donato Katkaus gyvenimas – tarsi svarbiausių daugiau nei pusės amžiaus Lietuvos kultūros ir istorijos įvykių peizažas. Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas, dirigentas, muzikologas ir tiesiog – puikus istorijų pasakotojas vienaip ar kitaip atsidurdavo ten, kur apie esminius istorinius poslinkius diskutuodavo intelektualai, virė intrigos, gimė kūriniai, keitę ir formavę istoriją, būrėsi draugijos, o muzika į dangų kilo oro balionais. Todėl visai nenuostabu, kad Donato Katkaus gyvenime netrūko susitikimų su daugybe nepaprastų žmonių, kurių portretai šalia paties maestro pasakojimo apie svarbiausius jo gyvenimo epizodus, charakteringų jo visą gyvenimą rašyto dienoraščio ištraukų ir nugulė į šią atsiminimų knygą. Kuo ji ypatinga? Maestro apie save ir sutiktuosius čia pasakoja pats – plačiai, atvirai ir be užuolankų.

Į viršų