Pradžia

Vasaros lauko skaityklos birželio programa

Atnaujinta: 2024-05-24
Pradžia
Bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje visą vasarą veikia Vasaros lauko skaitykla.
 
Kviečiame į birželio mėnesio renginius po atviru dangumi!
 

Programa: 

  • 06.05 18.00 val. Aistės Šopos knygos „Širdys, ieškančios namų. Tarp Venesuelos ir Lietuvos“ pristatymas 

Klaipėdietė, rašytoja Aistė Šopa pristatys savo naujausią knygą ,,Širdys, ieškančios namų”.   

Kažkada iš okupuotos Lietuvos žmonės bėgo į Venesuelą, o dabar laiko ratas apsisuka ir 21 amžiaus pradžioje Venesuela patiria vieną po kitos: politines, ekonomines bei humanitarines krizes. Iš savo gimtosios šalies traukiasi vis daugiau žmonių. Romane šeimų, paslaptys, nuotykiai ir išgyvenimai. Kviečiame pasinerti į juos!  

  • 06.06 11.00 val. Kūrybinis užsiėmimas: mįslių turnyras 

 Ar žinote, kas yra saldus, gardus, lėkštėn nepadedamas? Šios ir daugelio kitų mįslių atsakymus sužinosite, jei juos atspėsite. Sudalyvaukite azartiškiausiame bibliotekos mįslių turnyre. Burkite šeimos narių ar draugų komandą ir išbandykite savo jėgas.    

  • 06.07 15.00 val. ir 06.20 17.00 val. Repelento nuo uodų dirbtuvės 

Į pagalbą pasitelkę natūralias medžiagas, eterinius aliejus, gaminsime purškiamą repelentą - priemonę atbaidančią uodus ir kitus vabzdžius Kvapnus užsiėmimas tinkamas vaikams su tėvais. Visos priemonės bus suteikiamos. Būtina registracija, dalyvių skaičius ribotas.   

Registracija: d.kubiliute@klavb.lt 

  • 06.11, 18, 25 15.00 val. P-L-A-Y MATH užsiėmimas 

Kviečiame visas šeimas su vaikais panirti į matematikos stebuklų ir įdomybių pasaulį, kuriame skaičiai tampa žaismingu iššūkiu! Aktyvios veiklos metu ne tik skaičiuosime, aiškinsimės skaičių paslaptis, bet ir spręsime įvairius matematinius galvosūkius.   

Matematinę kelionę ves Şule Başçı, patyrusi matematikos mokytoja ir Europos solidarumo korpuso savanorė. Jos vedami užsiėmimai ne tik lavins vaikų matematinius įgūdžius, bet skatins plėsti šnekamosios anglų kalbos žinias, nes užsiėmimuose bendrausime anglų ir lietuvių kalbomis. 

  • 06.13 11.00 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzikos žaismas 

Žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas skirta muzikos mylėtojams, skatinantis kūrybiškumą ir tarpusavio ryšį. Užsiėmimo metu vyks muzikinės patyriminės improvizacijos, žaidimai su muzikos instrumentais, kūno, judesio, balso perkusija, susibūrimas į vieningą „orkestrą“, įvairių muzikos stilių (repas, rokas, pop, operinės arijos…) dainų kūrimas pasitelkiant vaizduojamąsias priemones, pasirinktus žodžius. Užsiėmimo pabaigoje bus skiriama laiko dalyvių refleksijai, prašoma aprašyti ar papasakoti savo potyrius, mintis, jausmus, nuotaikas, kurias sukėlė kūrybinis užsiėmimas.    

  • 06.19 15.00 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzika ir menas 

Užsiėmimo metu pasinersite į muzikos ir meno pasaulį. Klausysitės vinilinių plokštelių, kurios pripildys aplinką šiltais ir autentiškais garsais. Tai bus proga atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdienės rutinos ir leisti muzikai įkvėpti jūsų kūrybiškumą.  

Kiekvieną kartą parinksime įvairių žanrų muziką, kad kiekvienas užsiėmimas būtų unikalus ir įdomus. Klausydamiesi muzikos, turėsite galimybę piešti ir spalvomis perteikti savo emocijas bei nuotaikas. Jums nereikia būti profesionaliu dailininku – svarbiausia yra noras išreikšti save ir mėgautis procesu.  

Visomis priemonėmis – teptukais, dažais, popieriumi ir kitais reikmenimis – pasirūpinsime mes. Jūs tik atsineškite gerą nuotaiką ir atvirą širdį kūrybai! 

  • 06.21 11.00 val. Bį „Klaipėdos paplūdimiai“ mokymai apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje 

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai" gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki praves Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos jauniesiems lankytojams ir jų tėveliams  profesinio orientavimo pamoką apie paplūdimio gelbėtojo profesiją bei kaip saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje.  

  • 06.26 17.30 val. MŪSŲ skaitytojų klubo susitikimas 

Tai – neformali skaitytojų bendruomenė, kurios narius vienija meilė knygoms. Čia laisvai ir nevaržomai dalinamės įspūdžiais apie perskaitytas knygas, gilinamės į skirtingų literatūrinių kūrinių pasaulį, susipažįstame su bendraminčiais.   

Nepriklausomai nuo to, ar esi patyręs skaitytojas, ar tik pradedi savo skaitymo kelionę, MŪSŲ skaitytojų klubas laukia Tavęs! Svarbiausia noras skaityti ir noras dalintis savo atradimais su kitais. 

  • 06.27 11.00 Kūrybinis ketvirtadienis: atostogos su Petsonu ir Findusu 

Susipažinkime su Sveno Nordqvisto kūryba, jo mylimais veikėjais – dėdule Petsonu ir smalsiu katinu Findusu. Ką gi veikia Petsonas su Findusu per atostogas? Žvejoja, žaidžia slėpynių, kepa tortą, konstruoja. Tad ir mes kviečiame vaikus smagiai praleisti laiką, pažaisti orientacinį žaidimą, sudėlioti dėlionę, sužaisti stalo žaidimą ir net pažvejoti.  Žaisdami įvairius žaidimus dalyviai bus skatinami domėtis literatūra, skaitymu ir aktyviai leisti laisvalaikį.   

  • 06.27 14.00  Bį Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro edukacija 

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę Lietuvoje vyksta globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros. Šių metų globėjų pagerbimo savaitės renginių tema „Pasimatuok sparnus“. Ta proga BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras kviečia birželio susitikti bibliotekos kiemelyje, pasikalbėti apie šeimos svarbą vaiko gyvenime, aptarti mitus, apipynusius vaikų globos ir įvaikinimo procesus.  

Renginio metu pristatysime Globos centro veiklą, supažindinsime su budinčio globotojo veikla ir jos svarba, suteiksime informaciją, kaip tapti globėjais. Lankytojai drauge su Globos centro specialistais turės galimybę aptarti visus rūpimus klausimus, susijusius su globa ir įvaikinimu, o vaikučius pradžiuginsime edukacine veikla bei saldumynais. 

 

Į viršų