Pradžia

Tėčių skaitymo magija: skaitymo balsu nauda vaikams

Atnaujinta: 2024-05-30
Pradžia

Skaitymas balsu yra universali, daugybę privalumų turinti veikla, naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tai yra paprastas, bet labai veiksmingas būdas skatinti asmeninį vaiko tobulėjimą, kūrybiškumą bei kalbos įgūdžius. Todėl skaitymo skatinimo iniciatyva „Tėčiai skaito vaikams“ siekia įkvėpti ir paskatinti tėčius, senelius bei dėdes prasmingai leisti laiką su vaikais, ypač artėjant Tėvo dienai. Atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą ir kartu su vaikais atrasti knygos pažinimo džiaugsmą.

Organizatoriai kviečia suaugusiuosius aktyviau įsitraukti į skaitymo procesus, taip sukuriant abipusę naudą sau ir vaikui. Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų asmenų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų pažintinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Skaitymas balsu, kai vaikai kuria vaizdinius iš girdimų istorijų, skatina mažųjų vaizduotę ir kūrybiškumą. Skaitymas balsu plečia vaiko žodyną, skatina kognityvinį vystymąsi ir didina mokymosi motyvaciją. Ši veikla padeda lavinti vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius, kai jie mokosi atpažinti ir suprasti įvairias emocijas bei situacijas. Be to, taip suteikiama galimybė tėvams ir vaikams prasmingai praleisti laiką kartu saugioje bibliotekos, mokyklos ar darželio aplinkoje.

Nuo 2019 m. vykstančioje iniciatyvoje „Tėčiai skaito vaikams“ Lietuvoje vaikams jau skaitė įvairių profesijų tėčiai – rašytojai, muzikantai, aktoriai, miestų merai, net pareigūnai ir ugniagesiai! Akcija vyksta ne tik bibliotekose, mokyklose, darželiuose, bet ir įvairiuose viešuose renginiuose, kur vyksta garsiniai skaitymai – Vilniaus knygų mugėje, Sostinės dienose.

Nacionalinės bibliotekos specialistai sudarė rekomenduojamų knygų sąrašą, kuriame galima rasti knygas, skirtas įvairaus amžiaus auditorijai. Sąraše tiek paveikslėlių knygos patiems mažiausiems, tiek grožinės literatūros knygos vyresniems.

Specialistų rekomenduojamas paveikslėlių knygas galite rasti čia, grožines knygas – čia.

Jei neradote norimos knygos, rekomenduojamu knygų sąrašu tėčiams dalinasi ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkė Gabrielė:

SABINE BOHLMANN „Ei, tėti… Ar dešimt yra daug?“
TOMAS DIRGĖLA „Tėtis darželyje“
IZZY DOWN „Tėtis mane myli“
PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ, EMILIA DZIUBAK „Apkabink mane“
MARIUS MARCINKEVIČIUS, TANIA REX „Miego avinėliai“
RICHARD SCARRY „Mašinos ir visa, kas važiuoja“
SAULIUS ŽUKAS „Du broliai. Kelionė jūra“
BROLIAI GRIMAI „Brolių Grimų pasakos apie gyvūnus“
VYTAUTAS V. LANDSBERGIS „Pūkis ir dantukai“
EVELINA DACIŪTĖ „Kas pažįsta Šmikį Bilbą“

Projekto „Tėčiai skaito vaikams“ paskyrą socialiniame tinkle rasite ir „Facebook“.

 

 

Į viršų