Pradžia

Šventinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kvies atrasti naujas realybės formas

Atnaujinta: 2021-04-21
Pradžia

Balandžio 23–29 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su kitomis šalies bibliotekomis švęs 21-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. 

Kaip ir kasmet savaitė startuos balandžio 23 d. – Pasaulinę knygų ir autorinių teisių dieną. Šių metų šūkis – Nauja realybė – naujos formos atliepia šių dienų aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje: nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose taip pat dalyvaujame virtualiai. 

Artėjančios šventinės savaitės programoje bibliotekų skaitytojų lauks virtualūs renginiai ir išsiilgti gyvi susitikimai.

Specialiai 21-ajai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei bibliotekos darbuotojai sukūrė du žaidimus. Šeimos bus kviečiamos smagiai praleisti laiką, pasirungti ir laimėti prizų virtualiame žaidime Knygomūšis, sukurtame pagal literatūrinį stalo žaidimą Knygosūkis.

Orientacinį žaidimą Literatūrinė medžioklė Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai galės išbandyti jau nuo balandžio 19 d. Į žaidimą užsiregistravę dalyviai elektroniniu paštu gaus užduotis ir savarankiškai leisis medžioti literatūrinių Klaipėdos tarpukario ženklų Klaipėdos senamiestyje. Įvykdę užduotis žaidimo dalyviai balandžio 29 dieną sužinos, ar laimėjo bibliotekos įsteigtus prizus.

Taip pat kviečiame savarankiškai išbandyti Krašto paveldo gido maršrutą Literatūrinė Klaipėda tarpukariu. Maršruto keliai veda atmintinomis vietomis mūsų mieste, kuriose tarpukariu gyveno ir dirbo rašytojai, poetai, publicistai, spaudos darbuotojai. Vaikščiodami šiuo maršrutu sužinosite apie konkrečias asmenybes – literatūros kūrėjus, ir apie leidyklas, bibliotekas, mokyklas, kuriose kūrė literatai, buvo pristatomi literatūros kūriniai ir formuojamas literatūrinis skaitytojų skonis.

Visą savaitę biblioteka kvies virtualiai pakeliauti po vis kitą įspūdingą biblioteką, nutolusią šimtus ar tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos. Virtualiai galėsime pasivaikščioti po gražiausias ir ypatingiausias bibliotekas Kinijoje, Meksikoje, Japonijoje ar Vatikane. 

Šventinės savaitės pabaigoje virtualaus renginio metu bus paskelbti nominacijų Išminties marės ir Jonvabalis laureatai. Kiekvienais metais Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizuoja geriausios Klaipėdos regiono bibliotekos ir bibliotekininko konkursą. Nominacija Išminties marės įteikiama už bibliotekos geriausius strateginius sprendimus, kūrybines iniciatyvas, atstovavimą, veiklą bendruomenėse. Jonvabalis įteikiamas geriausiam bibliotekininkui už profesionalumą darbe, naujų darbo metodų taikymą ir bendruomenės būrimą. Apdovanojimų ceremonija įvyks balandžio 29 d. 13 val. bibliotekos Facebook paskyroje.

Kviečiame dalyvauti  21-ojoje Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose – pažinti naują realybę ir atrasti naujas formas.

Renginių programa

Į viršų