Pradžia

Sutartis atvers naujas galimybes

Atnaujinta: 2021-08-09
Pradžia

Pirmadienį Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga. Ant dokumento, įprasminančio glaudesnius ryšius, parašus sudėjo bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič ir sąjungos pirmininkė Daiva Daugirdienė.

Sutartyje numatoma, kad bibliotekos padalinys Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras, esantis Nidoje, ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga organizuos bendrus kultūros, meno ir edukacinius renginius, bendradarbiaus vykdant projektines veiklas, dalysis įgyta gerąja patirtimi ir sukauptomis žiniomis.

Neabejojama, kad glaudesnis bendradarbiavimas atneš daug naudos – su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga leis prognozuoti tikslesnį Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro užimtumo poreikį, atsižvelgiant į vertėjų lūkesčius, padės sėkmingai plėtoti rezidencijų programas.

Tiesa, bibliotekos ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos bendradarbiavimas prasidėjo jau anksčiau, prieš pasirašant sutartį. Nuo pat Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro įkūrimo jame reziduoja vertėjai, atlikdami kūrybinius darbus, rašo disertacijas.

Gegužės 1–15 d. centre vyko projekto „Literatūros vertimų virtuvė“ kūrybinės vertimo dirbtuvės, kuriose dalyvavo profesionali vertėja, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė Irena Aleksaitė.

Bendradarbiavimas vyksta ir šiuo metu. Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras įgyvendina projektą „Artist Residencies“ ir skelbia stipendijos, skirtos dviem rašytojams ir /ar vertėjams, rezidencijai Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre konkursą.

Prie paraiškų vertinimo prisidės Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė.

Daugiau apie stipendiją – Open Call for Baltic and Nordic Translators and Writers | TVRC.

Į viršų