Pradžia

„Skaitmeninės savaitės” renginiai bibliotekoje

Atnaujinta: 2024-05-10
Pradžia

Gegužės 13–31 dienomis vyks „Skaitmeninės savaitės” (angl. ALL DIGITAL Weeks) akcija. Tai – kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, vykstanti bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje.

Bibliotekos renginių programa:

Mokymai Žingsnis į MIRKT ateitį: dirbtinio intelekto pradžiamokslis” 

Gegužės 23 d. 10 val. Mokymų klasėje vyks mokymai „Žingsnis į MIRKT ateitį: dirbtinio intelekto pradžiamokslis”.

Ar norėtumėte sužinoti daugiau apie dirbtinį intelektą ir jo taikymą kasdieniniame gyvenime? O gal norėtumėte tobulinti savo kompetencijas medijų ir informacinio raštingumo srityje?

Mokymų programa „Žingsnis į MIRKT ateitį: dirbtinio intelekto pradžiamokslis“ yra skirta tam, kad suteiktų pagrindinių žinių apie dirbtinio intelekto principus. Mokymų programa taip pat skatins medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimą, padėdama kritiškai analizuoti ir vertinti skaitmeninę informaciją, kurią gauname kasdien.  

Šis kursas skirtas tiek pradedantiesiems, tiek tiems, kurie jau turi tam tikrą žinių lygį apie dirbtinį intelektą ir nori tobulėti šioje srityje.  Mokymų trukmė – 2 valandos.

Grupėje vietų skaičius ribotas. Registracija vykdoma: tel. (8 46) 410 345 arba el. p. s.pranaitiene@klavb.lt 

_________________

Filmo „Padainuok man” peržiūra

Gegužės 29 d. 17.20 val. Muzikos ir scenos menų skaitykloje  vyks filmo „Padainuok man“ peržiūra.  

Filmas nagrinėja nepatogią temą – priklausomybę nuo interneto ir socialinių tinklų. Butano kalnuose jaunieji vienuoliai tam tikrą laiką kasdien turi paskirti balsu kartojamai maldai. Berniukams šiandien viskas gerokai paprasčiau nei praeities kartoms. Linguodami jie tuo pačiu žaidžia telefonais, maldą palikdami kūnui, o  ne protui. Septyniolikmetis Payangki yra vienuolis, nors kartu ekrane jis gyvena ir pasaulietišką gyvenimą, kuris vienuoliams techniškai uždraustas, bet praktiškai prieinamas. 

Renginio partneris NK – DOKU.

_________________

Individualios medijų ir informacinio raštingumo konsultacijos

Skaitytojus kviečiame konsultuotis įvairiais medijų ir skaitmeninio raštingumo klausimais:

  • kaip naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju įrenginiu;
  • kaip įsidiegti išmaniąją programėlę ar išsisaugoti naują adresatą;
  • kaip išmokti siųsti nuotraukas;

...ir visa kita, ko tik gali prireikti norint saugiai ir efektyviai naršyti internete!

Mokymai skirti – visiems norintiems. Mokymų trukmė – 1 valanda.

Registracija vykdoma: tel. +370 46 410 345, el. p. skaityklos@klavb.lt arba atvykus į bibliotekos Spaudos skaityklą (2 aukštas).

Dalyviai gali dirbti su savo išmaniaisiais „Android“ sistemos įrenginiais arba bibliotekos „Windows“ operacinės sistemos kompiuteriais.

_________________

Informacinis stendas: MIRKT ir aišku! 

Medijų ir informacinis raštingumas (MIRKT) – būtinosios kompetencijos (žinios, gebėjimai ir nuostatos), padedančios kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų informaciją ir atrinkti patikimos informacijos šaltinius. 

Kviečiame apsilankyti Mokslo skaitykloje (III aukštas), kurioje susipažinsite su naujausiais  leidiniais, skirtais medijų ir informaciniam raštingumui ugdyti. Leidinių ekspozicija veiks gegužės 1–31 dienomis. 

_________________

Mokymai Privatumo ir asmens duomenų apsauga internete” 4–6 klasių mokiniams

Šie mokymai ugdys bendras mokinių medijų ir informacinio raštingumo (MIRKT) kompetencijas bei padės įgyti praktinių įgūdžių ir sužinoti:  

  • kaip saugiai naudotis socialiniais tinklais;   
  • kaip apsaugoti nuo virusų savo išmaniuosius įrenginius;   
  • kaip apsisaugoti nuo sukčių internete;   
  • kaip sukurti saugų slaptažodį;   
  • kaip atpažinti saugius ir nesaugius internetinius žaidimus

Registracija vykdoma: tel. +370 46 410 345, el. p. skaityklos@klavb.lt  arba atvykus į bibliotekos Spaudos skaityklą (2 aukštas). 

_________________

 

Į viršų