Pradžia

„Misija: švari vasara!“

Atnaujinta: 2021-07-08
Pradžia

Šviesti ir veikti – imdamasi tokių veiksmų, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka prisideda prie aplinkos taršos mažinimo. Ketvirtadienį bibliotekos kiemelyje klaipėdiečiai galėjo dalyvauti žaismingoje ir prasmingoje edukacijoje, o patys bibliotekos darbuotojai su partneriais susibūrė talkai Skulptūrų parke.

Ekologinis sąmoningumas – jau ne tik mada, bet ir mąstymo kryptis, pamažu virstanti žmonių gyvenimo būdu. Vis daugiau gyventojų į savo kasdienybę integruoja rūšiavimo, tvarumo, aplinkos
švarinimo idėjas, jomis užkrečia ir vaikus.

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugos iniciatyva „Kita forma“ ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba birželį antrą kartą ėmė vykdyti jau pasiteisinusią akciją „Misija: švari vasara!“. Jos tikslas – lankyti parkus, pažintinius takus, istorinius objektus, o pastebėjus pamestas šiukšles – jas surinkti. Organizatoriai prašo šiukšles patiems išvežti bei
tinkamai išrūšiuoti ir, žinoma, užkrečiamu pavyzdžiu su kitais dalytis socialiniuose tinkluose.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai su viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ atstovais ketvirtadienį išsiruošė į uostamiesčio gyventojų pamėgtą viešąją erdvę – Skulptūrų parką.

Valandos trukmės talka pateikė netikėtumų. Šiukšlių surinkta daugiau, nei buvo galvota iš pradžių. Pasirodo, tvarka ir švara vyrauja parko takuose ar aplink juos, o tolėliau galima aptikti visko, tad akcijos dalyvių maišuose atsidūrė nemažai plastiko, stiklo, nuorūkų, polietileno ir kitų atliekų.

Be talkos, ekologijai dedikuotas ketvirtadienis kvietė ir į bibliotekos kiemelį, kur vyko aplinkosaugos edukacija „Misija: švari vasara“. Susidomėjusieji galėjo dalyvauti „Žaliojo taško“ organizuotame nuotaikingame rūšiavimo turnyre, norintieji turėjo galimybę susipažinti su daiktų iš perdirbtų medžiagų ekspozicija, vyko ir kūrybinės eko dirbtuvės. Aktyviausieji galėjo žaisti eko žaidimus iš antrinių žaliavų. Taip pat norintieji susipažino su knygų paroda „EKO / logiška“.

Ekologija paremtas žvilgsnis – ilgalaikė bibliotekos strategija. Įstaiga nuolat siekia klaipėdiečius mokyti vengti besaikio vartojimo manijos ir skatina kurti iš antrinių žaliavų, šviečia ir edukuoja partnerius tvaraus vartojimo, rūšiavimo, ekologiško tvarkymosi klausimais.

Netolimoje ateityje klaipėdiečių laukia ir daugiau ekologijos idėjoms skleisti skirtų renginių. Artimiausias – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje liepos 16 d. 18 val. vyksianti Mariaus Čepulio paskaita apie gamtą.

 

       

Į viršų