Pradžia

Kanjonai | Ramunės Vigelės akvarelės darbų paroda

Atnaujinta: 2021-05-21
Pradžia

Susikaupęs  žvilgsnis, tiksliausi rankų judesiai ir kerintis rezultatas—visa tai apie Ramunės Vigelės kūrybą. Talentinga asmenybė, kuri grožį kuria stilizuodama žmonių įvaizdį, prieš keletą metų susidraugavo su akvarele. Ramunė—tikras menininko evoliucijos pavyzdys. Ryški tiek įsimintina išvaizda, tiek turtingu vidiniu pasauliu. Kūrėjos darbai nepalieka abejingų.

Ramunė Vigelė intensyviai užsiima grožio salono veikla—dailina žmones, parinkdama jiems tinkamiausią įvaizdį. Nuo 2000 metų menininkė yra Pivot Point akademijos (JAV) dėstytoja, veda master-class užsiėmimus, moko naujausių technikų bei vartoja akademinę kirpėjų kalbą: tokiu būdu kuria didžiulį indėlį į kirpėjų kvalifikacijos kėlimą. Nors veiklos nestinga, tačiau, kaip ir daugumoje atvejų, netikėtai atrasti talentai keičia likimą ir savo žavesiu daro jį dar įdomesnį. Kartu su savo mokytoju, vienu iš žinomų pasaulyje akvarelistu Sergiy Lysyy, Ramunė išbandė įvairias liejimo technikas, pritaikė pigmento ir vandens žaismą, kad išgauti tobulą vaizdą ant popieriaus. Kaupdama vis didesnę patirtį ir žinias, Ramunė ėmė keliauti po užsienio šalis ir dalyvauti meistriškumo pamokose su žymiais akvarelistais bei dalyvauti tarptautinėse akvarelės parodose: Indonezijoje, Japonijoje, Latvijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Čekijoje, ir Kosove buvo išrinkta akvarelės darbais atstovauti Lietuvą. Liejimas akvarele—pomėgis, virtęs į dar vieno Ramunės talento atskleidimą. Nors įsivaizduojama, kad dailininkų dirbtuvės skleidžia specifinį dažų kvapą, šios menininkės dirbtuvėse galima užuosti jaukų namų aromatą ir, galbūt, akvarelės popieriaus dvelksmą. Gal tai vyksta dėl stipraus sąryšio tarp tapytojos ir jos kūrinių, į kuriuos ji deda dalį savęs?

Akvarelė išsiskiria savo švelniu spalvų žaismu, sukuriama nuotaika, ir stulbinančiu tikrovės atvaizdu. Menininkės akvarelės darbai yra stipriai įkvėpti uostamiesčio; paveiksluose galima atrasti pamėgtų Klaipėdos vietų, o taip pat pasimėgauti uosto vaizdinių abstrakcijomis akvareliniame popieriuje.

Ramunės Vigelės parodoje „Kanjonai“ eksponuojama bibliotekos Galerijoje 13L iki birželio mėnesio pabaigos. Parodos pavadinimas yra įkvėptas A. Mamontovo kūrybos.

Į viršų