Pradžia

Audioteka – ne tik muzikos gurmanams

Atnaujinta: 2021-08-09
Pradžia

Bibliotekoje įkurta Audioteka – išskirtinai kokybiško garso muzikos namai – traukia melomanus ir muzikos mylėtojus pasiklausyti roko, klasikos, džiazo ar kito žanro įrašų. Joje kiekvienas gali išbandyti aukščiausios kokybės Lietuvoje gaminamą, pasaulyje pripažintą „Reed“ patefoną, pailsėti nuo miesto šurmulio, pabūti su savimi labai jaukioje, ypatingos atmosferos aplinkoje.

Audiotekos lankytojams siūloma gausi vinilinių plokštelių kolekcija, kurioje kiekvienas ras jam patinkantį įrašą ir galės pasimėgauti kasdienybėje retai sutinkama garso kokybe. Kai kam tai gali tapti neeiliniu patyrimu, atveriančiu visiškai naują, hipnotizuojantį muzikos skambesį.

Norintiems nerti giliau į muzikos istoriją, susipažinti su iškilių pasaulio ir Lietuvos atlikėjų kūrybiniu keliu rengiamos teminės paskaitos, kurias veda klaipėdiečiams gerai žinomas muzikos atlikėjas Vilius Ančeris. Visą vasarą vykę renginiai sulaukė didelio susidomėjimo, tad ir rugpjūčio mėnesį muzikos gerbėjų laukia dvi įdomios paskaitos.

Rugpjūčio 11 d. 18 val. kviečiame neeilinei pažinčiai su Adrian Belew (Zappa, Bowie, King Crimson). „A. Belew yra unikalus muzikantas ir prodiuseris, pasižymintis impresionistiniu požiūriu į gitaros grojimą, kuris nesiremia standartiniais instrumentiniais tonais. Lankytojų laukia neįprasta muzika bei garsai, padėsiantys pasinerti į naujus potyrius.“, – pažadėjo Vilius Ančeris. Nemažiau įdomus renginys vyks rugpjūčio 27 d. Jame karaliaus devintajame dešimtmetyje labiausiai kritikuojama amerikiečių roko grupė „Talking Heads“.

Audioteką jau pamėgo tie, kas ieško ramios vietos individualiam darbui, domisi muzika ar mokosi groti. Kiekvienas apsilankęs gali išbandyti elektroninį pianiną, pasiskolinti natas, muzikinės literatūros, garso ir vaizdo įrašų. Vaikams vedama edukacija „Tepenam žvaigždutėm į muzikos šalį“, kurios metu supažindinama su muzikos erdve ir Audioteka, trumpai pasakojama apie muziką, kompozitorius, daugiausia dėmesio skiriant Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Toma Gergelienė užsiminė apie netolimus ateities planus: „Esame numatę organizuoti mažai žinomų ar jaunųjų atlikėjų koncertus, mokomuosius muzikinius seminarus, kuriuos vestų ir su savo instrumentu supažindintų studijuojantys muziką studentai. Taip pat numatomi praktiniai seminarai, kuriuose bus mokoma muzikos pradmenų, vaidybos, scenos kalbos meno, improvizacijos bei iškalbos. Ir, žinoma, būtinai skirsime dėmesio muzikos terapijos užsiėmimas, juk jau seniai moksliškai įrodytas muzikos poveikis sveikatai ir gerai savijautai.“

Muzikos mylėtojai po truputį jungiasi prie Audiotekos Facebook  socialiniame tinkle sukurtos grupės Melomanų namai – tai erdvė, kurioje renkasi tie, kas neįsivaizduoja gyvenimo be geros muzikos.

Į viršų