Pradžia

Analoginio garso stebuklai: pirmasis susitikimas su jazz-funk muzika

Atnaujinta: 2022-05-24
Pradžia

Muzikos mylėtojams ir jai prijaučiantiems – naujas teisingos muzikos renginių ciklas Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje! Susitikimų metu bus nagrinėjame tie muzikos žanrai, kurie yra itin reikšmingi šiuolaikinės muzikos istorijoje. Tai ne tik pokalbiai apie muziką ir jos kūrėjus bei atlikėjus, bet ir pažintis su atitinkamos epochos garsu. Renginio dalyviai turės unikalią galimybę paklausyti autentiškų įrašų iš originalių pirmo leidimo audiofilinių vinilų, perkeltų į juostą AnalogFather garso studijoje.

Pirmasis ciklo renginys gegužės 27 d. 17 val. Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II aukšte) apie labai įdomų ir unikalų jazz-funk žanrą (angliškų kalboje termino atitikmuo groove). Tai žanras, kuriame novatoriškai susiliejo rock, jazz, soul, funk muzika. Žanro spektras labai platus ir svyruoja tarp tikros jazz improvizacijos, kieto groove/funk ritmo bei jausmingo soul (sielos) šauksmo. Jazz-funk yra amerikietiškas žanras išpopuliarėjęs aštuntajame dešimtmetyje ir devintojo dešimtmečio pradžioje. Aštuntojo dešimtmečio viduryje šis žanras persikėlė per Atlantą ir tapo populiarus Anglijos klubinėje kultūroje.

Labai giminingi ir verti dėmesio yra soul jazz ir jazz fusion žanrai, apie kuriuos pakalbėsime ateityje. Tačiau jazz-funk muzika yra labiau ritmiška, labiau gaivališka ir žavi stipriomis aranžuotėmis ir kūrybingomis improvizacijomis. Šio žanro dievai – Herbie Hancock, George Duke, Earth, Wind & Fire, Billy Cobham, Jaco Pastorius, Donald Byrd, Stanley Clarke, Ramsey Lewis, ir desertui, precižiškieji Steely Dan.

Renginio moderatoriai – Vilius Ančeris ir Vladas Straupas. V. Ančeris – gitaros virtuozas, grojęs grupėse „Kontrabanda“ ir „Exem“, intelektualus melomanas, šiuolaikinės muzikos eruditas, labai įdomus pašnekovas. V. Straupas – garso  burtininkas – vienas pirmųjų DJ Lietuvoje, grojęs legendinėse „kultūrkės“ ir „bilduko“ diskotekose, o taip pat puikiame „Roxy“ klube Klaipėdoje; nepataisomas melomanas ir gero teisingo garso maniakas; garso studijos AnalogFather įkūrėjas.

Du užkietėję melomanai kviečia įdomiai pabendrauti ir gyvai paklausyti unikalių jazz-funk žanro pavyzdžių. Visi neabejingi muzikai laukiame gegužės 27 d. 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios  bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II aukšte).

Nuoroda į renginį.

Į viršų