Pradžia
Renginys

ŽILVINO STANKEVIČIAUS PRAMONINIO DIZAINO PARODOS „MEDŪZOS IR KALEIDOSKOPAI“ ATIDARYMAS

2022 Lapkričio 28 d. 00:00—00:00 1 a. ekspozicinė erdvė
Pradžia
*photo*
Lapkričio 28 d. 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos I a. ekspozicinėje erdvėje atidarysime menininko, dizainerio Žilvino Stankevičiaus pramoninio dizaino parodą „MEDŪZOS IR KALEIDOSKOPAI“.
 
Dizainerio darbai apjungia kelis elementus: gamtą, tvarumą bei tradicinį lietuvišką paveldą. Kūrybiniame procese siekia kuo labiau sumažinti energijos sąnaudas, racionaliai naudoti turimas medžiagas. Medis yra pagrindinė kūrybinė medžiaga, ji surenkama iš stalių dirbtuvių atliekų ir prikeliama unikaliam dizainui.
 
Žilvinas Stankevičius remia ir žinomo Europos konkurso „Būkime sąmoningesni“ kampaniją, dalyvauja dizaino parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jo sukurti objektai išsiskiria išgrynintomis formomis, jis yra ir 2012 m. įsteigto nacionalinio Lietuvos dizaino konkurso „GERAS DIZAINAS“ prizo – ąžuolinio rutulio, įteikiamo geriausiems Lietuvos dizaineriams bei gamintojams – autorius. Taip pat 2006 m. dizaino konkurse „Neformate“, renkant labiausiai lietuvišką sėdimą baldą, Žilvino Stankevičiaus sukurta kėdė „July“ pelnė II vietą. Kėdė buvo pagaminta iš medinių langų ir baldų gamybos atliekų, panaudojant kokybiškos spygliuočių medienos smulkias atraižas, kurios suklijuojamos specialaus preso pagalba ir apdirbamos šlifavimo juosta.
 
Ievos Simonaitytės biblioteka įgyvendindama projektą „Atsakingos šventės. Kalėdų eglučių kiemelis“ kviečia susitikti su tvarius kūrinius kuriančiais menininkais ir didžiąsias žiemos šventes pasitikti kitaip. Juk iki laimės reikia tiek nedaug – mažiau vartoti, daugiau kurti, neteršti gamtos ir taip kartu prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. 

Dalyvaus parodos autorius Žilvinas Stankevičius ir architektas Aurimas Baužys.

Projektą organizuoja: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Projektą finansuoja: Klaipėdos miesto savivaldybė
 
 
Į viršų