Vasario 2 d. (penktadienį) nuo 10 iki 13 val. visi, besidomintys fotografija, kviečiami į virtualią konferenciją „Ugdymas ir fotografija: nuo objekto iki objektyvo“. Konferencijos metu dalyviai skaitys pranešimus apie bendruomenių ir suaugusiųjų įtrauktį, parodų rengimą netradicinėse erdvėse, dirbtinį intelektą, fotografiją kaip įrankį asmeniniams ir darbiniams projektams bei kitas su fotografiją susijusias temas.
Virtuali konferencija vyks per Microsoft Teams platformą. Užsiregistravusiems į konferenciją dalyviams prisijungimo nuoroda bus išsiųsta likus kelioms dienoms iki renginio į registracijos formoje nurodytą el. pašto adresą.
Dalyvavimas konferencijoje – nemokamas.
// VASARIO 2 D. //
P R O G R A M A:
10:00–10:15 Laikas prisijungimams prie konferencijos
10:15–10:40 Fotografijos kaleidoskopas: įsitraukimas, bendruomenės ir išmanymas (dalis pranešimo vyks anglų kalba)
Pranešimą skaitys Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Viktorija Žilinskaitė bei Meno ir technologijų centro direktorius Artis Gustovskis (Latvija).
Pristatymo metu bus apžvelgiamas neformaliojo suaugusiųjų švietimo srities Erasmus+ projektas „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ ir jo rezultatai bei tarptautinio fotografijos konkurso „Sign of the times“ organizavimo patirtis.
10:40–11:05 Suaugusiųjų mokymasis įtraukiančiai. Fokusuojam
Pranešimą skaitys Fotografijos muziejaus muziejininkas-rinkinio saugotojas, Lietuvos muziejų asociacijos švietimo sekcijos narys Žygimantas Ruškys.
Fotografija ne tik yra meninė išraiška, bet ji gali skatinti kritinį mąstymą, kultūrinį supratimą ir asmeninį tobulėjimą. Pranešimo metu bus pristatomos Fotografijos muziejaus patirtys suaugusiųjų mokyme (muziejaus edukacijos, partnerystė projektuose, ugdymas parodose). Aptarsime muziejų vadimenį ir galimybes suaugusiųjų mokyme.
11:05–11:25 Parodos netradicinėse erdvėse – galimybės ir iššūkiai
Pranešimą skaitys menotyrininkė, parodų kuratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Danguolė Ruškienė.
Pristatymo metu Danguolė kalbės apie parodų rengimą netradicinėse, kitą paskirtį turinčiose patalpose (buvusiame knygyne, geležinkelio stotyje, slėptuvėje), dalinsis savo patirtimi ir pastebėjimais. Aptars tokių parodų organizavimo iššūkius, galimybes ir rizikas.
11:25–11:50 Kodėl mes bijome dirbtinio intelekto?
Pranešimą skaitys menotyrininkė, menininkė, fotografė Agnė Gintalaitė.
Pranešimo metu bus analizuojamas su naujausiomis dirbtinio intelekto technologijomis susijęs kultūrinis diskursas, remiantis pavyzdžiais iš fotografijos ir šiuolaikinio meno ekosistemos. Analizėje pabrėžiama sudėtinga vertybių, kurių šaknys glūdi skirtinguose antropocentristiniuose ir ekocentristiniuose įsivaizdavimuose, koegzistencija.
11:50–12:10 Fotografija kaip įrankis profesionaliems ir privatiems projektams / Photography as a tool for professional and private projects at your fingertips (pranešimas vyks anglų kalba)
Pranešimą skaitys Latvijos fotografas, turintis profesinį išsilavinimą dokumentinės fotografijos ir meninių projektų srityje Adrejs Kovalovs (Latvija).
Pristatymo metu autorius sieks praplėsti suvokimą apie fotografijos potencialą, bet kurioje gyvenimo srityje – nuo šeimos švenčių ir kelionių akimirkų įamžinimo, Kalėdinių atvirukų kūrimo iki reklamos verslui. Fotografas A. Kovaļovs pasidalins patirtimi, kaip skaitmeninė fotografija gali būti naudojama komerciniams, švietimo ar asmeniniams projektams įgyvendinti.
12:10–12:30 Klausimų sesija ir virtualios konferencijos užbaigimas.
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.