Pradžia
Renginys

SUTARTINIŲ IR GARSO TERAPIJA

2022 Lapkričio 30 d. 17:00—18:00 Muzikos ir scenos menų skaitykla
Pradžia
*photo*

Lapkričio 30 d. 17 val. kviečiame į sutartinių ir garso terapiją, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Audiotekoje (II a.) 

Sutartinės – daugiabalsinės lietuvių giesmės, kurių ritme neretai girdimos sinkopės, o harmonija – tai besikartojančios sekundos. Dėl savo unikalumo sutartinės 2010 m. buvo įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Jų dėka galime pažinti ir suderinti save per protėvių paliktus kodus. 

Muzika yra tarsi neverbalinė jausmų kalba, o terapija – saugus santykis, kuriame tyrinėjami jausmai. Muzikos terapija – būdas susitikti bei susipažinti su savo ir kito jausmais. Tai galimybė atrasti, išveikti, išbūti, priimti ar paleisti emocijas. 

Sutartinių ir garso terapiją ves Dailė ir Justina Joana. Dailė Docienė yra Geštalto psichoterapijos praktikė, arfininkė bei smuikininkė. Justina Joana – filologė, dainų autorė bei muzikinių užsiėmimų vedlė. Juodvi prieš ketverius metus įkūrė Sutartinių rato bendruomenę ir užsiima edukacine veikla visoje Lietuvoje, o ypač – Klaipėdos krašte. Merginoms kilo noras sutartinių ratą suderinti su terapinėmis žiniomis ir pagilinti šią patirtį visiems, kurie yra atviri bei pasiruošę pažinti save. 

Dainuoti ir kitaip muzikuoti užsiėmime gali visi, nepriklausomai nuo muzikinių gebėjimų ar patirties. Mūsų tikslas priartinti muziką prie kiekvieno, kuris to nori, bet galbūt nedrįsta. 

Renginys yra projekto „Menas sveikatai, edukacijos ir inovatyvios paslaugos audiotekoje“ dalis. 

Į viršų