Pradžia
Renginys

RIČARDO DAILIDĖS FOTOGRAFIJŲ PARODA „GYVENIMAS DŽIAZE“

2023 Gegužės 11 d. 18:00—00:00 3 a. ekspozicinė erdvė
Pradžia
*photo*

Gegužės 11 d., ketvirtadienį 18 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje III a. ekspozicinėje erdvėje atidaroma Ričardo Dailidės fotografijų paroda „Gyvenimas džiaze“.

Ričardui Dailidei būdingas nepriekaištingas skonis, stilinga apranga, raiškios manieros ir atviras žingeidumas. Tikri miestiečio bruožai. Tiksliau, kultūringos asmenybės aura. Ji įmanoma tik atvira siela priimant gyvenimo kaitą ir vaikiškai stebintis jos siurprizais. Tai tapsmo pojūtis. Gyvenimo laikinumo ir momentiškumo patyrimas verčia branginti kiekvieną akimirką ir ja džiaugtis. Be išankstinių nuostatų ir migdančių stereotipų. Toks gyvenimo stilius priklauso džiazuojantiems bebaimiams didmiesčių gyvenimo improvizatoriams, o ne tradicijų įkaitams.  

Virginijus KINČINAITIS
___________________________________________________________________________
 
R. Dailidė – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1973 m. Sukūrė šiuos ciklus ir parodas: „Mano miestas“, „Menininkų portretai“, „Veidai ir kaukės Užgavėnėse“, „Langas į Kubą“, „Kiek kainuoja pinigai?“, „Skrydis į nemirtingumą“, „Atgimstanti Lietuva“ir kt.
 
Fotomenininkas surengė daugiau nei 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje: Niujorke (JAV), Varšuvoje (Lenkija), Sentfujego (Kuba), Kristianstade (Švedija). Reprezentavo Lietuvos fotomeną grupinėse parodose Brazilijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Estijoje, Olandijoje, Čekijoje.
 
Už kūrybinę veiklą autorius yra pelnęs daugiau nei 30 įvairių apdovanojimų. R. Dailidės fotografijų kolekcijos yra saugomos Lietuvos fotomenininkų sąjungoje, Šiaulių fotografijos, Valstybiniame A. Puškino vaizduojamojo meno, Lietuvos muzikos, teatro ir kino, Rokiškio ir Vilniaus pinigų muziejuose.

  

Į viršų