Pradžia
Renginys

„PALIEKANT MĖMELĮ“ | DOKUMENTINIO FILMO PERŽIŪRA

2022 Rugpjūčio 03 d. 17:00—18:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Rugpjūčio 3 d. 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje bus pristatomas Fred Finkelstein‘o dokumentinis filmas „Paliekant Mėmelį – bėgantieji nuo Reicho“.
 
Filmas apie imperines ambicijas, beprotybę politikoje ir tragiškas įprasto gyvenimo deformacijas.
 
„Paliekant Memelį – pabėgėliai iš Reicho“ (2018 m., 41 min.) – trumpas, įtaigus filmas apie Fredo Finkelšteino šeimą, jos gyvenimą ir tai, kas nutiko šiems Vokietijos žydams iš Memelio, kai Hitleris užgrobė valdžią. Filmą sudaro F. Finkelšteino giminių prisiminimai, archyvinė medžiaga, LRT televizijos laidoje „Menora“ rodyto interviu fragmentai.
 
Po peržiūros auditorija turės galimybę pabendrauti su filmo kūrėju, režisieriumi ir prodiuseriu iš Kalifornijos (JAV) F. Finkelšteinu. Diskusiją moderuos rašytojas literatūrologas Ramūnas Čičelis.
 
Fredas Finkelšteinas vaizdo įrašų kūrimo srityje pradėjo dirbti 1972 m. Niujorke. Jo filmas „Princess White“ (1974 m.) apie 94 metų juodojo džiazo ir bliuzo dainininkę laimėjo 1-ąjį prizą San Fransisko meno festivalyje. Būdamas dvidešimties, F. Finkelšteinas susirgo psoriaze ir psoriaziniu artritu, pakeitusių jo gyvenimo kryptį. Reaguodamas į šį iššūkį, jis sukūrė filmą apie žvynelinę „My Skin’s on Fire – Living with Psoriasis“. Dokumentinis filmas buvo rodomas penkiuose žemynuose.
 
Filmas „Paliekant Memelį – pabėgėliai iš Reicho“ rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
Į viršų