Pradžia
Knygos pristatymas

Knygos „Krūmo šaknys. Algirdas Jurgelevičius“ pristatymas

2024 Birželio 18 d. 17:00—19:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*

Birželio 18 d., 17.00 val. kviečiame į bibliotekos Konferencijų salę, knygos ,,Krūmo šaknys“ pristatymą, skiriamą Algirdo Jurgelevičiaus – pedagogo, choreografo, ilgamečio Klaipėdos universiteto dėstytojo – atminimo pagerbimui.

Algirdas Jurgelevičius savo biografinių esė ,,Krūmo šaknys“ pirmajame skyriuje rašo: Rimtą postūmį domėjimuisi genties šaknimis patyriau, netekęs pačių artimiausių. (...) Tada ir subrendo mintis, kad mano valioje padėti ant menamo tėvo kapo įamžinimo akmenėlį. (...) Gimtajame Dainavos krašte giminę krūmu vadina. Ką sužinojau apie Jurgelevičių krūmą ir jo šaknis, sudėjau į šią knygą „Krūmo šaknys“. Tebūnie tai mano kuklus kryželis, įamžinimo akmenėlis ant nežinomo tėvo kapo.
Kaip knygą papildo atsiminimai, kurie labiau nei kas kita liudija tikrą gyvybę, tikrą gyvenimą, taip ir knygos pristatyme Algirdo Jurgelevičiaus šokėjų, kolegų, mokinių, studentų, artimųjų, draugų atsiminimai apie laiką praleistą Kelyje su Mokytoju, Vadovu, Dėstytoju panardins į nuostabių jaunystės metų išgyvenimus, kai energija ir geros emocijos liejasi per kraštus šokio sūkuryje, kelionėse, padraugavimuose, kada besąlygiškai mylime vienas kitą, kada atvira širdimi priėmėme Mokytojo pamokas, įkvėpusias gyventi kūrybingai, skleisti savo darbais šviesą, dalintis gerumu.

Dalyvauja:
Virginija Kochanskytė - knygos sudarytoja, Klaipėdos universiteto docentė
Lolita Zemlienė – Klaipėdos universiteto leidyklos direktorė
Zita Mazaliauskaitė – dailininkė
Juozas Staniulis – smuikininkas, Klaipėdos universiteto tautinių šokių kolektyvo ,,Vytinė“ kapelos vadovas
Pedagogo, choreografo Algirdo Jurgelevičiaus kolegos, bendražygiai, šokėjai, studentai, mokiniai

Moderuoja:
Klaipėdos universiteto prof. dr. Rimantas Balsys
__________

Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

Į viršų