Pradžia
Renginys

Justino Žilinsko ir Ūlos Šveikauskaitės iliustruoto romano „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ pristatymas | INKULTŪRACIJA

2022 Rugsėjo 30 d. 17:00—18:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*

Moderuoja Kristina Sadauskienė, dalyvauja Justinas Žilinskas, Daumantas Kiulkys, Sigita Pūkienė 
Renginio partneris: Lietuvos jūrų muziejus.

„Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“ – nuotykinis iliustruotas romanas, paremtas gausia istorine medžiaga, rekonstruojantis XX a. pradžios lietuvių keliones į Jungtines Amerikos Valstijas.  

​1912-ieji. Jis – gimnazistas, turėjęs palikti gimnaziją dėl lietuviškos veiklos. Ji – nuskurdusio šlėktos dukra, kurios geriausiu atveju laukė vedybos su caro valdininku ir ramus gyvenimas provincijoje. Netikėtas šių jaunų žmonių susitikimas pakvietė į drąsią ir pavojingą kelionę – per Europą ir Atlantą, iki pat Hadsono žiočių, kur stūkso Laisvės statula. Daugybė išbandymų – pradedant išmone gauti bilietus ir kirsti sieną, iki kankinamų patikrų muitinėse ir negalavimų perpildytame traukinyje ar bangų blaškomame laive. O kur dar smurtingi valdininkai, piktavaliai sukčiai, visų tautų pakeleivių babilonas, intrigos ir paslapčia vykdomi nusikaltimai... Amerika – toli. Laivu kelionė trunka ilgas savaites. Neseniai įsižiebę jausmai – kaip ta už borto banguojanti jūra. Ar pavyks? 

Į viršų