Pradžia
Renginys

Frankofonijos klubo „Bonjour de France!“ susitikimas

2021 Gruodžio 01 d. 16:00—17:00 Audioteka
Pradžia
*photo*

Bibliotekoje vyksta frankofonijos klubo „Bonjour de France!“ renginių ciklas. Laukiama prancūzų kalbą mėgstančių ir ja kalbančių klaipėdiečių.

Frankofonijos klubas šventinį laikotarpį kviečia pradėti nuotaikingai. Gruodžio 1 d. 16 val. bibliotekos Audiotekoje (II a.) vyks kino filmo „Quai d'Orsay“ (rež. Bertrand Tavernier) peržiūra. 

„Quai d'Orsay“ („The French ministry“ / „Prancūzų miniserija“) – tai komedija, sukurta remiantis Christophe'o Blaino ir Abelio Lanzaco komiksu. Filmo siužetas komiškai žvelgia į Dominique'o de Villepino vadovaujamą Prancūzijos užsienio reikalų ministeriją, kurioje naujajam ministerijos darbuotojui skiriama užduotis parengti kalbą pačiam Prancūzijos užsienio reikalų ministrui.

2013 m. filmas buvo rodomas Toronto tarptautiniame kino festivalyje. 2014 m. sausio mėn. filmas pelnė tris nominacijas 39-ojoje Cezario apdovanojimų ceremonijoje, o Nielsas Arestrupas laimėjo apdovanojimą už geriausio antraplanio aktoriaus vaidmenį.

Tikimasi, kad šie renginiai suteiks daugiau žinių apie Prancūziją, jos kultūrą, be to, tai nuostabi proga praplėsti akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis, pamilti šį kraštą.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai bendradarbiaujant su Prancūzijos institutu Lietuvoje į biblioteką atvyksta Richard Sassier – instituto stažuotojas iš Prancūzijos. R. Sassier kilęs iš Normandijos. Universitete studijavo anglų kalbą, o savo gimtosios kalbos jis gali mokyti ir kitus. Sukaupęs nemažą patirties bagažą R. Sassier atvyksta supažindinti su prancūzų kalba ir kultūra.

Renginiai nemokami, būtina registracija: https://forms.gle/snag3goadFkLxZVb7.

Dalyvavimas tik su galimybių pasu. Renginio metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę.

Į viršų