Pradžia
Renginys

Filmų peržiūra | Žydų kultūros dienos Klaipėdoje

2021 Spalio 08—09 d. 17:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Kviečiame į kiną bibliotekoje!
Spalio 8 ir 9 dienomis 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje rodysime net du žydų filmus, skirtus Žydų kultūros dienoms Klaipėdoje.
---
Spalio 8 d. 17 val.
„Tėve mūsų“ (Our Father)
2016 | Izraelis | rež. Meny Yaesh | drama
Tamsiu paros metu griežtas, bet garbingas Ovadia Rachmim‘as dirba Tel Avivo naktinio klubo apsauginiu. Tačiau dienomis gyvenimas su žmona Rachel nemažiau įtemptas dėl jų nesėkmingų pastangų susilaukti vaiko. Norėdamas išgelbėti savo santuoką, pinigų neturintis Ovadia eina dirbti pas smulkų gangsterį ir renka skolas, jog galėtų susimokėti už brangų žmonos vaisingumo gydymą. Gydimui sėkmingai klostantis Rachel pagaliau pastoja. Tačiau Ovadia tapęs tėvu patiria moralinį konfliktą ir jam vis sunkiau ištrūkti iš nusikalstamo pasaulio pogrindžio. Jo galutinis bandymas išsilaisvinti iš smurto ir nusikaltimų kupino gyvenimo verčia jį priimti sudėtingą sprendimą – apsaugoti šeimą ar išduoti draugus.
„Tėve mūsų“ kritikų laikomas geriausiu Izraelio filmų apie nusiklastamą pasaulį. Tamsi ir nepagrąžinta paklydusio tėvo istorija yra gavusi net 12 Izraelio kino akademijos nominacijų.
Hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais.
---
Spalio 9 d. 17 val.
„Paskutinis ansamblis Libane“ (The Last Band in Lebanon)
2016 | Izraelis | rež. Itzik Kricheli, Ben Bachar | komedija
Shlomi, Assafas ir Kobi yra Izraelio kariuomenės roko grupės nariai, linksminantys karius, tarnaujančius Libane. Vieną dieną atsibudę roko ansamblio nariai pastebi, jog Izraelio kariuomenė pasitraukė iš Libano ir paliko juos priešo teritorijoje. Norėdami grįžti namo, trys patrakėliai pradeda pavojų kupiną kelionę. Jie susiduria su vietinėmis nusikaltėlių gaujomis bei negailestinga Libano kariuomene, įsipainioja į narkotikų pergabenimo aferą. Nepaisant, jog vietoj ginklų jie turi tik gitaras, kulkos visur skraido virš galvų greitai ir pasiutusiai.
Milžiniškos sėkmės Izraelyje sulaukusi komedija – juoką balsu provokuojantis filmas apie armijos bičiulius. Čia pilna absurdiškos komedijos elementų, romantikos ir muzikos.
Hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais.
---
Įėjimas į renginius tik su Galimybių pasu.
Iki susitikimo!
Į viršų