Pradžia
Renginys

Diskusija „Simonas Dachas: primiršto klaipėdiečio grąžinimas lietuviškajai auditorijai“

2023 Rugsėjo 29 d. 17:30—18:30 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*

Rugsėjo 29 d. 17.30 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks diskusija „Simonas Dachas: primiršto klaipėdiečio grąžinimas lietuviškajai auditorijai“.

Dalyviai: prof. dr. Axelis E. Walteris (Vokietija, vaizdo įrašas), germanistė dr. Sigita Barniškienė, Klaipėdos vokiečių bendrijos kultūros projektų vadovė Rasa Miuller, istorikas prof. dr. Vasilijus Safronovas (vaizdo įrašas), vertėja Kristina Sprindžiūnaitė, istorikė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Silva Pocytė.

Prieš kelerius metus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas vokiečių kalba išleido Vokietijoje dirbančio mokslininko, kultūros ir literatūros istoriko Axelio E. Walterio monografiją „Orpheus Prutenus. Selbstkonzept und Rezeption des Dichters Simon Dach“ („Prūsijos Orfėjas. Simono Dacho savivoka ir kultūrinė recepcija“), skirtą klaipėdiečiui poetui Simonui Dachui. XVII a. Prūsijoje S. Dachas buvo laikomas žinomiausiu poetu ir ilgainiui tapo tam tikru pačios Klaipėdos atpažinimo ženklu. 2023 m. asociacija „Klaipėdos vokiečių bendrija“ kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais pradėjo įgyvendinti projektą, kurio tikslas – išversti knygą į lietuvių kalbą ir suteikti galimybę su ja susipažinti lietuviškai auditorijai.

Diskusijoje bus keliami klausimai, kas S. Dachas yra Klaipėdai, ką apie jį žinome, ką naujo atskleidžia A. E. Walterio knyga.

Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

 

Į viršų