Pradžia
Renginys

„Bohema neis į dangų“ | Knygos pristatymas

2021 Liepos 22 d. 17:00—19:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*

Liepos 22 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje Raima Zander pristatys naujai išleistą knyga „Bohema neis į dangų“.

Žavinga ir savotiška knyga nepalieka abejingų, sukelia emocijas ir tampa neužmirštama. Susitikime bibliotekoje!

---

Užverk duris ir išeik, o grįžęs namo nusiprausk matytus vaizdus ir neprisimink. Niekada.

Buvau kitų gyvenimų stebėtoja ir klausytoja. Pamaniau, kad verta visa tai fiksuoti: mūsų laikmečio akimirkas ir personažus, situacijas, kurios buvo būdingos aniems laikams, intelektualus ir valkatas menininkus, kurie beveik išmirė. Šiandien jų nebeliko, žmonės nebesiliečia oda vienas su kitu, nesusisiekia jutiminiais receptoriais bei impulsais, nebejunta pavojaus ir negelbėja to, kurį reikia gelbėt, nebetiesia jam virvės, kad ištrauktų, bet dažniau įteikia ją, kad pasikartų.

Ar susitiksiu jus dar kada nors, ar atkartosim tas pačias scenas ir tuos pačius žodžius, pakeleiviai gyvenimo mano... Kvatojantys ir parpuolę ant kelių paklydėliai, besimušantys krūtinėn„kaltas esu”: mes klydome visi, o Viešpatie, buvome akimirkos teisuoliai ir latrai, degėm lauže ir skendome juodam vandeny, tie paklydimai buvo mūsų skaistykla, o kai kuriems – pragaro dugnas, iš kurio jie nebepakilo.

Prakeiktas gyvenimas nuolat verčia mus rinktis. Mes trypiame kojomis, griežiame dantimis, bet direktorius iš viršaus pastato nosim prieš faktą: štai saldus ir rūgštus obuoliukas, atsikąsi saldaus – užaugs drugelio sparnai ir plaukai iki subinės, rūgštaus – būsi apžėlusi ilgais šiurkščiais plaukais su tankiu povilnės sluoksniu.

Ką renkiesi tu? – Jooo, man drugelio drugelio drugelio, plaukų iki subinės! Nepasako tik,   kad po to pasirinkimo tave katapultuos į Antarktidą.

Nuogą, su plaukais iki subinės.

Į viršų