Pradžia
Renginys

ANALOGINIO GARSO STEBUKLAI | MAGNETOFONO JUOSTOS GARSO MAGIJA

2022 Rugpjūčio 19 d. 17:00—18:00 Muzikos ir scenos menų skaitykla
Pradžia
*photo*
Tęsiame geros muzikos renginių ciklą „Analoginio garso stebuklai” apie muzikos žanrus, kurie yra itin reikšmingi šiuolaikinės muzikos istorijoje.
 
Rugpjūčio 19 d., penktadienį, 17:00 val. kviečiame į ketvirtąjį ciklo renginį, kuris bus skirtas Bebop muzikai, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos Audiotekoje (II a.).
 
Tai jazz muzikos stilius, atsiradęs XX amžiaus 40-ųjų pradžioje. Šiam stiliui būdingas greitas tempas ir sudėtingos improvizacijos. 1957 m., atsiradus stereo įrašams, šis žanras atsivėrė naujomis spalvomis ir fantastiškais garso įrašų skambėjimo pasiekimais. Per dešimtmetį buvo sukurta daugybė unikalių nesenstančių albumų.
Žanro dievai: John Coltrane / Charlie Parker / Miles Davis / Wayne Shorter / Sonny Rollins / Bill Evans / Jimmy Smith / Cannonball Adderley / Herbie Hancock / Donald Byrd ir daugybė kitų.
 
Renginių ciklo idėja – ne tik pakalbėti apie muziką ir jos kūrėjus bei atlikėjus, bet ir gyvai paklausyti autentišką epochos garsą. Tai išties unikali galimybė išgirsti autentiškus įrašus iš originalių pirmo leidimo audiofilinių vinilų, perkeltų į juostas „Analog Father“ garso studijoje.
 
Renginio moderatorius – Vilius Ančeris, o garso burtininkas – Vladas Straupas. Du užkietėję melomanai kviečiantys įdomiai pabendrauti ir gyvai paklausyti unikalių progressive rock žanro pavyzdžių iš profesionalių dviejų takelių 38 greičio magnetofono juostų.
Vilius Ančeris – vienas geriausių gitaros virtuozų, grojęs grupėse Kontrabanda ir Exem, intelektualus melomanas, šiuolaikinės muzikos eruditas, labai įdomus pašnekovas.
Vladas Straupas – vienas pirmųjų DJ Lietuvoje, grojęs legendinėse „kultūrkės“ ir „bilduko“ diskotekose, o taip pat puikiame Roxy klube Klaipėdoje. Nepataisomas melomanas ir gero teisingo garso maniakas. Garso studijos AnalogFather įkūrėjas.
 
Renginys yra projekto „Menas sveikatai, edukacijos ir inovatyvios paslaugos audiotekoje" dalis.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 
Į viršų