Pradžia

Nuo aušros iki aušros jos burtų keruos...

Atnaujinta: 2020-05-01
Pradžia

Biblioteka: Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Projekto pavadinimas: Nuo aušros iki aušros jos burtų keruos...
Tikslas: skatinti suaugusiųjų, ypač socialiai pažeidžiamų grupių – senjorų ir neįgaliųjų – dalyvavimą kultūrinėje veikloje praplečiant kavos kultūros pažinimą.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. gegužės 1 d.–2021 m. rugpjūčio 31 d.
Vadovė: Danutė Šimkienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Trumpas projekto pristatymas:  
Didinant kultūrinių renginių įvairovę organizuotos įvairių kavų edukacijos. Žolininkė Kristina Šilinskienė nuo Kražių supažindino su netradicinių kavų rūšimis ir jų virimo būdais. Buvo pristatyta gilių, cikorijos, jogų, šermukšnių vaisių, gudobelių, varnalėšų šaknų, kiaulpienių  kavos. Susirinkusieji galėjo stebėti kavų ruošimo procesą, ragauti ir išsirinkti labiausiai patikusią kavą.

Barista Vytautas iš Klaipėdos kavinės Kavos architektai bibliotekos lankytojams edukacinio užsiėmimo metu pristatė tradicinę kavą. Išsamiai atskleidė kavos auginimo istoriją, supažindino su kavos rūšimis, apdorojimo būdais, mokė teisingai paruošti kavą. Renginio metu degustuotos įvairios kavos, diskutuota ne tik apie pačią kavą, bet ir apie jos ruošimo įrenginius. Virtualaus susitikimo metu Lubinų kavos atstovė Danguolė Bagdonavičiūtė pristatė Lietuvoje mažai žinomą lubinų kavą, pasidalino jos ruošimo paslaptimis.

Didinant meno sklaidą, pristatytos dvi grožinės literatūros knygos, kurių pavadinimas susijęs su kava.  Šilališkiai susitiko su aktore Juste Zinkevičiūte, kuri pristatė savo knygą Puodelis kavos prie jūros. Virtualaus  susitikimo metu su laidų vedėja, režisiere, žurnaliste, finansų ministro patarėja Raminta Stanaityte-Česnuliene aptarta jos knygą Perlais balinta kava

Po karantino Skaitytojų aptarnavimo skyriuje laukia įrengtas Kavos kampelis, kuriame bus organizuojami Kavadieniai bibliotekoje. Trečiadieniais senjorai turės galimybę  ne tik skaityti spaudą ir bendrauti, bet ir išsivirti kavos nemokamai.  Kūrybinėse dirbtuvėse laukia puodelių dekoravimas, padėkliukų gamyba ir paveikslų kūrimas iš kavos pupelių. Kūrybinių darbų parodos keliaus į Pagėgių ir Tauragės viešąsias bibliotekas.

Projekto partneriai: Tauragės kultūros centras, Šilalės švietimo pagalbos tarnyba, Šilalės rajono savivaldybės administracijos Bijotų seniūnija, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šilalės rajono savivaldybės administracija

 

Į viršų