Pradžia

25-oji Lietuvos ekslibriso paroda

Pradžia

Minėdama pirmosios lietuviško ekslibriso parodos jubiliejinius metus ir pagerbdama menininkus, reikšmingai prisidėjusius prie ekslibriso sklaidos, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga parengė 25-ąją jubiliejinę respublikinę ekslibrisų parodą. Į parodą pritraukta daugiau nei pusė šimto Lietuvos profesionalių dailininkų. Ekspozicijoje šalia jau pripažintų, garbių kūrėjų (Alfonso Čepausko, Augustino Virgilijaus Burbos, Mikalojaus Povilo Vilučio ir kt.) darbų eksponuoti ir jaunų autorių (Ramūno Petrusevičiaus, Loretos Uzdraitės, Ugnės Rudinskaitės ir kt.) sukurti ekslibrisai.

Parodos vieta: Baltoji galerija, 2 aukštas

Paroda veiks: iki sausio 4 dienos

 


 

Jau 25-ąjį kartą vykstančios parodos rengėjai paliko daug laisvės individualiems kūrybiniams sprendimams, rekomenduodami, bet griežtai neribodami siūlomų temų, ragindami menininkus teikti įvairios tematikos darbus. Dėl to renginys įgauna bendruomenę telkiančios svarbos, įsiteisina kaip knygos ženklui dedikuota šventė, kurią rengia Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Šiandien ši institucija bene vienintelė taip nuosekliai ir kryptingai dirba lietuviško ekslibriso labui. Dar 2021 m. biblioteka (tiksliau nuo 2018 m. veikiantis jos padalinys – Knygos grafikos centras) atgaivino ir sėkmingai tęsia Lietuvos ekslibriso parodų rengimą bei palaiko beveik šimtametę Galaunės pradėtą tradiciją. Lietuvos ekslibrisų paroda, kaip ir daugelis kitų bibliotekos organizuojamų renginių, vienija knygos ženklų kūrėjus, įrodo, kad menininkus tebedomina ši sritis, nors dar amžiaus pradžioje buvo nerimauta dėl menkstančio dėmesio.

Parodoje išvysime skirtingų kartų menininkų darbus, sukurtus 2022–2024 m. Dalyvių ir kūrinių gausa pateikia įvairiaspalvę technologijų, stilių ir temų puokštę – tai tendencingas šio žanro parodų bruožas, garantuojantis, kad margoje kolekcijoje kiekvienas atras patinkantį kūrinį. Nepaisant įvairovės, ekslibrisus parodoje vienija meninė jų funkcija.

Lina Beata Norkutė „Ryšys“
*easytoread*