Pradžia

Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų

Atnaujinta: 2023-02-13
Pradžia
Autorius: Mindaugas Peleckis

Monografijos „Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų" autorius Mindaugas Peleckis – religijos ir mitologijos tyrinėtojas, filosofijos doktorantas, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Tarptautinės hiperpoliglotų asociacijos (The International Association of yperpolyglots, HYPIA) narys (g. 1975) religijos fenomenu domisi nuo paauglystės, o šios knygos medžiaga rinkta apie du dešimtmečius. Tai – ir kruopštus mokslinis darbas, ir žurnalisto praktika, kai pateikiamos ne tik knyginės, bet ir gyvos žinios. Knyga pirmąsyk Lietuvoje išsamiai pristato ir analizuoja naujojo religingumo fenomeną – naujuosius religinius judėjimus (NRJ), kurių spektras – nuo tradicinių iki kosminių.

Autorius laikosi nuomonės, kad žmonės turi būti informuoti apie tai, kuo iš tikrųjų tiki kiekvienas NRJ, nes dažnai NRJ fasadai skiriasi nuo jų vidaus. Būtent todėl čia rasime ir pagrindines maldas, tikėjimo išpažinimus, ir NRJ istoriją, ir pokalbius su jų atstovais. Naujasis religingumas – itin svarbus fenomenas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje, kuri yra globaliojo universumo dalis. Autorius nieko nesmerkia ir neaukština, juolab negąsdina, o tiesiog informuoja: tolesnis pasirinkimas – kiekvieno iš mūsų.

Knyga „Naujieji religiniai judėjimai Lietuvoje: tarp tradicijos ir kosminių religijų" skirta plačiajam skaitytojų ratui: joje ne tik analizuojamos NRJ atsiradimo priežastys, kalbama apie NRJ ir netradicinės pasaulėvokos santykį su Tradicija (nuoseklia tradicine religine ir filosofine mintimi), bet ir pateikiama išsami informacinė panorama – aprašoma apie 100 religinių ir pseudoreliginių krypčių.

Autorius viliasi, kad ši knyga ne tik numalšins smalsumą, bet ir padės susigaudyti NRJ labirintuose ieškantiems tikėjimo, Dievo, atsakymų į amžinus klausimus. Dar viena leidinio funkcija – apsaugoti žmones nuo postmoderniajame pasaulyje plintančių tikėjimų, kurie gali daryti destruktyvią įtaką asmenybei, žmogaus ir visuomenės fizinei bei psichinei sveikatai.

Į viršų