Pradžia

Mirties kvapas

Atnaujinta: 2023-07-27
Pradžia
Autorius: Simon Beckett

Simon Beckett (Saimonas Beketas; g. 1968 m.) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs britų autorius: jo detektyvai išversti į 29 kalbas, parduota daugiau nei 12 mln. knygų, jos figūruoja The Sunday Times ir tarptautinių bestselerių sąrašuose. Rašytojo karjerą S. Beckettas pradėjo dar 2002 m., kai dirbdamas žurnalistu apsilankė Tenesio Lavonų ūkyje. Ši patirtis įkvėpė populiariausią jo knygų seriją apie teismo medicinos ekspertą Deividą Hanterį, ją pamėgo ir Lietuvos skaitytojai. „Mirties kvapas" – šeštoji šios serijos knyga.

Teismo medicinos ekspertas Deividas Hanteris jaučiasi laimingas: santykiai su mylimąja Reičele klostosi sėkmingai, kaip ir jo, policijos konsultanto, karjera. Regis, teismo antropologas pagaliau gali džiaugtis gyvenimu. Deja, neilgai. Netikėtas inspektorės Šeron Vord skambutis sudrumsčia jo idilišką laimę – Šiaurės Londone, apleistos Šv. Judo Tado ligoninės palėpėje, rastas lavonas, ir Deividas Hanteris yra kviečiamas jį ištirti.

Karalienės Viktorijos laikų ligoninė jau daug metų stovi uždaryta, bet joje dabar gyvena benamiai, narkomanai, anksčiau čia vyko ir plataus masto prekyba narkotikais. Neseniai pradėtų ligoninės griovimo darbų metu aptinkamas beveik mumifikavęsis lavonas. Hanteris nėra tikras, kiek laiko kūnas guli paslėptas ligoninės palėpėje, tačiau aišku, kad tai jaunos moters lavonas. Staiga palėpės grindys įlūžta, ir tyrėjai kartu su Hanteriu patenka į slaptą užmūrytą patalpą. Čia stovi trys lovos, o dviejose iš jų – du nejudantys kūnai.

Kokių dar šiurpių paslapčių atskleis Šv. Judo Tado ligoninė? Iš pirmo žvilgsnio ši nesudėtinga, policijos konsultantui Deividui Hanteriui įprasta byla akimirksniu taps jo ir visų aplinkinių gyvybei grėsmę keliančiu košmaru.

Šis meistriškas S. Becketto trileris, kupinas šiurpinančios ir nervus dirginančios įtampos, privers skaitytoją aiktelėti.

Į viršų