Pradžia

Kritinis mąstymas

Atnaujinta: 2024-06-19
Pradžia
Autorius: Tracy King

Knygoje „Kritinis mąstymas“ Tracy King rašo aktualia kritinio mąstymo tema. Gausiame informacijos sraute svarbu turėti savo nuomonę, gebėti atsirinkti teisingą ir patikrintą informaciją. Kritinio mąstymo stokojantys žmonės negeba atskirti pramanų nuo faktų, todėl jie linkę patikėti sąmokslo teorijomis ir melu, ieškoti atramos ir prieglobsčio įvairiose religinėse bendruomenėse, gaujose ar abejotinos vertės savigalbos knygose.

Tai nėra eilinė istorija apie šeimą, kuriai teko gyventi sunkiomis sąlygomis. Tai istorija, kuri gali nutikti kiekvienam, neturinčiam įrankių pakeisti savo gyvenimo aplinkybių. Tracy King atvirai kalba apie sudėtingą savo vaikystę, pasakoja, kiek supratimo, valios ir nuolankumo jai reikėjo, kad priimtų savo šeimos likimą, kurį nulėmė sugedusi sistema ir išsilavinimo stoka. Autorė stengiasi įtikinti skaitytoją, kad, nepaisant destrukcinės aplinkos, kurioje teko augti, rūpinantis savimi ir savo psichologine sveikata, galima susikurti geresnį ir saugesnį gyvenimą. Autorė, rašydama apie savo spalvingą, kartais ir tragiškų įvykių kupiną gyvenimą, nori pabrėžti, koks svarbus yra kritinis mąstymas, mokslo ir žinių galia, gebėjimas analizuoti pasaulį.

Tracy King yra rašytoja, prodiuserė ir mokslo komunikacijos specialistė, gyvenanti Anglijoje. Ji pasisako įvairiomis temomis – nuo mokslo ir technologijų iki politikos ir vaizdo žaidimų – tokiose žiniasklaidos priemonėse kaip BBC, „Guardian“, „Telegraph“ ir panašiose.

Į viršų