Pradžia

Ko mokė Buda

Atnaujinta: 2023-09-14
Pradžia
Autorius: Walpola Rahula

„Šioje nedidelėje knygoje pirmiausia stengiausi kreiptis į išsilavinusį ir protingą skaitytoją, nesusipažinusį su šia tema, kuris norėtų sužinoti, ko iš tikrųjų mokė Buda.“

Budizmo koncepcija slepia ištisą tradicijų ir tikėjimų įvairovę, tačiau esti branduolys, kurį kiekvienas budistas laiko esminiu ir nepajudinamu. Mokslininkas vienuolis dr. Walpola Rahula atveria mums šį branduolį, pirmiausia išdėstydamas esminius punktus, o paskui pateikdamas kertinių budizmo tekstų vertimus, nutiesdamas tolesnį kelią žinioms gilinti.

Garbusis dr. Walpola Rahula – vienas labiausiai kvalifikuotų ir apsišvietusių budizmo atstovų. Knygoje „Ko mokė Buda“ jis pristato šiuolaikiška dvasia parengtą budizmo sampratą. Gavęs tradicinį budistų vienuolio apmokymą ir išsilavinimą Ceilone (dabar Šri Lanka), ėjo aukštas pareigas viename iš pagrindinių vienuolynų institutų toje saloje, kur Budos mokymas klesti nuo Ašokos laikų. Šitaip auklėtas senovės tradicijos šiuo metu, kai visos tradicijos kelia abejonių, jis nusprendė prisiliesti prie tarptautinio mokslinio pažinimo dvasios ir metodų. Įstojęs į Ceilono universitetą įgijo bakalauro laipsnį su pagyrimu Londone, o paskui, apsigynęs disertaciją apie budizmo istoriją Šri Lankoje, gavo Ceilono universiteto filosofijos daktaro laipsnį.

Į viršų