Pradžia

Knyga apie formą ir tuštumą

Atnaujinta: 2024-03-27
Pradžia
Autorius: Ruth Ozeki

Romane pasakojama apie dviejų žmonių, Beno ir Anabelės, gyvenimus, kuriuos sujungia netikėtas įvykis. Benas yra keturiolikmetis berniukas, kuris po tėvo mirties pradeda girdėti daiktų kalbas. Anabelė yra Beno mama, kuri po vyro mirties tampa kaupike.

Abu jie randa paguodą knygose. Benas atranda paslaptingą knygą be pavadinimo, kurioje pasakojama apie vienuolį, vardu Dogen Zenji, ir jo mokymą apie formą ir tuštumą. Anabelė randa paguodą romanuose, kuriuos jai rekomenduoja bibliotekininkė.

Knygoje nagrinėjamos tokios temos kaip sielvartas, atmintis, identitetas, motinystė ir dvasingumas. Ji taip pat tyrinėja ryšį tarp žmonių ir daiktų, gyvybės ir mirties, realybės ir fantazijos.

Ruth Ozeki (Ruta Ozeki, gim. 1956) – amerikiečių-japonų rašytoja, režisierė, dėstytoja, įšventinta dzenbudizmo mokytoja. Už romaną „Knyga laiko būčiai“ („Baltos lankos“, 2016) ji nominuota Man Booker premijai. Naujausias jos romanas „Knyga apie formą ir tuštumą“ 2022 m. apdovanotas Women's Prize for Fiction ir daugeliu kitų premijų.

Į viršų