Pradžia

Gyvenimo trukmė

Atnaujinta: 2024-03-27
Pradžia
Autorius: David A. Sinclair, Matthew D. La Plante

Atrodo neginčijamas faktas, kad senti neišvengiama. O jei paaiškėtų, kad viskas, kas iki šiol pasakota apie senėjimą, – klaidinga? O jei galėtumėme pasirinkti gyvenimo trukmę?

Revoliucinėje knygoje dr. Davidas Sinclairas, pelnęs neginčijamą autoritetą genetikos ir ilgaamžiškumo srityse, pateikia drąsią naują teoriją, kodėl senstame. Autoriaus žodžiais tariant: „Senėjimas yra liga ir ta liga pagydoma.“

Akiratį plečianti ir provokuojanti knyga perkelia mus į tyrimų, stumiančių mokslo galimybių ribas, avangardą: aprašomi neįtikėtini atradimai – nemažai jų atlikti paties dr. Sinclairo laboratorijoje Harvarde, – parodantys, kaip galime sulėtinti ar net apgręžti senėjimo procesą. Svarbiausias tikslas – sužadinti naujai atrastus ilgaamžiškumo genus. Šie genai yra susiję su evoliucijos aušroje susiformavusiu išgyvenimo mechanizmu, kuris ir nulemia senėjimą ir yra raktas į jaunėjimą. Naujausi genetinio perprogramavimo eksperimentai leidžia teigti, kad jau netrukus galėsime ne tik jaustis jaunesni, bet ir iš tiesų tapti tokie.

Dr. Sinclairas kviečia mus pažvelgti, kaip vyksta moksliniai atradimai, atskleidžia šiuo metu tobulinamas technologijas ir paprastus gyvenimo būdo pokyčius – tokius kaip protarpinis badavimas, grūdinimasis šalčiu, tinkamo intensyvumo mankšta ir ribotas mėsos vartojimas, – kurie, remiantis jau surinktais įrodymais, padeda ilgiau išlikti jauniems ir sveikiems. „Gyvenimo trukmė“ yra ir planas, leisiantis kiekvienam iš mūsų kontroliuoti savo sveikatą, ir drąsi nauja žmonijos ateities vizija. Ši knyga visiems laikams pakeis požiūrį į senėjimo priežastis ir suteiks žinių apie veiksmus, kurių galime imtis, kad užkirstumėme kelią senėjimui.

Į viršų