Pradžia

Sunku suprasti artimuosius? Susikurk bendravimo kortelių rinkinį bibliotekoje!

Atnaujinta: 2021-12-03
Pradžia

Lietuvos viešosios bibliotekos tęsdamos iniciatyvą „Biblioteka visiems“ plečia savo paslaugų spektrą įvairią negalią turintiems asmenims ir nuo 2021 m. gruodžio 1 d. siūlo pasinaudoti nauja paslauga – specializuotų bendravimo kortelių kūrimu naudojantis programine įranga „Boardmaker“.

Kam skirta ši paslauga ir kas yra „Boardmaker“?

Bendravimas su asmeniu, turinčiu komunikacijos, elgesio ar kitų sutrikimų, kartais gali pareikalauti specialių įgūdžių bei priemonių, papildančių ar net pakeičiančių šnekamąją kalbą. Bendravimo kortelėse pavaizduoti grafiniai simboliai ir piešiniai padeda iškomunikuoti paprastas gyvenimiškas situacijas  (pvz., nupiešta stiklinė gali reikšti teiginį „Noriu gerti“ arba klausimą „Nori gerti?“) ir tokiu būdu lengviau susikalbama.

Šias korteles naudoja tėvai, pedagogai, logopedai bei kiti specialistai, dirbantys su asmenimis, turinčiais kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimų, cerebrinį paralyžių, intelekto sutrikimų, įvairiapusių raidos, autizmo spektro sutrikimų ir kt. Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje įdiegta programinė įranga „Boardmaker“ palengvina šių bendravimo kortelių rengimą ir siūlo net 50 tūkst. tam skirtų piešinių archyvą, suskirstytą į įvairias kasdieninio bendravimo temas. 

Kaip pasinaudoti?

Naudotis programine įranga „Boardmaker“  ir susikurti bendravimo korteles galima dviem būdais: 

  1. Užsakyti bibliotekoje nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Šiuo atveju gausite bendravimo kortelių rinkinį pagal pateiktus individualius poreikius ir galėsite jas atsispausdinti. Taip pat yra galimybė gauti jau atspausdintą (pagal poreikį ir laminuotą) rinkinį atsiimant jį bibliotekoje.
  2. Užsiregistruoti individualiai konsultacijai bibliotekoje, kad su darbuotoju, teikiančiu paslaugą, būtų aptarta, kokio kortelių rinkinio jums reikėtų (paslauga teikiama tik asmenims su galimybių pasu). Paslauga suteikiama per 3 darbo dienas, suderinus reikalingų kortelių sąrašą. Kortelių atsiėmimas galimas bibliotekoje arba elektroniniame formate elektroniniu paštu.  
  3. Norint užsakyti kortelių rinkinį reikia užpildyti formą Pildyti

Kontaktai, kuriais teikiama visa informacija apie paslaugą: 

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Vartotojų aptarnavimo skyrius 
Gabrielė Kaktienė
Tel. nr. (8 46) 341 726
El. paštas g.kaktiene@isvb.lt

Ar tai kainuoja?

Kontaktinės konsultacijos bibliotekoje ir / ar elektronines bendravimo kortelių versijos parengimas yra visiškai nemokami. Kortelių spausdinimo ir laminavimo paslaugos teikiamos pagal bibliotekos, kurioje paslauga užsakoma, nustatytus įkainius.

Biblioteka yra tam, kad padėtų spręsti problemas. Jei sunku kalbėtis žodžiais – pasitelkite vaizdų kalbą!

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Biblioteka visiems“ rasite https://www.bibliotekavisiems.lt/.

Į viršų