Pradžia

Eglutės grįžta į bibliotekos kiemelį

Atnaujinta: 2021-11-08
Pradžia

Tradicinis Kalėdų eglučių kiemelis šiemet iš virtualaus žemėlapio grįžta į gimtuosius namus – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką. Aštuntą kartą rengiama akcija vėl edukuos, stebins ir leis grožėtis draugiškai aplinkai sukurtais šventiniais medeliais.

Pernai dėl koronaviruso pandemijos klaipėdiečiai eglutes puošė ir statė savo kiemuose. Šį kartą vėl taikomas tradicinis formatas – originalumu stebinsiančių eglučių gyventojai gruodžio mėnesį galės ieškoti bibliotekos kieme.   

Šventę klaipėdiečiams ir miesto svečiams, kaip ir ankstesniais metais, kviečiami kurti bibliotekos partneriai, verslo įstaigos, bendruomenės, mokyklos, įvairios kitos organizacijos.

Kiemelio lankytojai išrinks labiausiai patikusias eglutes, kurių savininkams bus įteiktos bibliotekos ir rėmėjų dovanos.

 „Burkitės ir kurkite. Tvariai, ekologiškai, žaismingai ir prasmingai. Ir šį kartą tariame ne putplasčiui bei kitoms su žaliomis idėjomis nederančioms medžiagoms, raginame naudoti antrines žaliavas“, – akcentavo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kultūros programų vadovė Daiva Nakrošienė.

Akcijai, paspaudus nuorodą https://bit.ly/egluciukiemelis, reikėtų registruotis iki lapkričio 28 d. (imtinai).

Už gražiausias eglutės bus galima balsuoti nuo gruodžio 9 iki sausio 7 d.

Eglutės į kiemelį galima atvežti nuo gruodžio 7 iki 8 d. 

Jauki Kalėdų eglučių kiemelio, kurį pristatys muzikuojantys aktoriai Gytis ir Evelina Šimelioniai, įžiebimo šventė vyks gruodžio 9 d. 18 val. O 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vaikai bus pakviesti į klounų teatro studijos „Dulidu“ spektaklį „Nojaus laivas“.

Gruodžio 15 d. 17 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje klaipėdiečiams organizuojamos edukacinės dirbtuvės, kuriose bus gaminami tvarūs papuošimai eglutėms, mokomasi kitokio dovanų pakavimo, o gruodžio 3 d. vyks susitikimas su ornitologu Giedriumi Petkumi, kalbėsimės apie žmogaus darnų santykį su gamta.

Eglučių kiemelio nugalėtojai bus paskelbti sausio 14 d. 12 val. 

Kalėdų eglučių kiemelis – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos projekto „Atsakinga partnerystė: EKO šventės“ dalis. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Į viršų