Pradžia

Bibliotekoje – atsakingi skaitytojai

Atnaujinta: 2022-05-30
Pradžia

Skaičiuojama, kad iki 2030 metų pasaulyje susidarys 75 milijonai tonų elektroninių atliekų – beveik dvigubai daugiau nei 2014 metais. Kasmet surenkama ir perdirbama vos 17,4 proc. elektronikos srauto. Tad kviečiame Jus nelikti abejingiems ir dalyvauti prasmingame Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projekte „Atsakingas skaitytojas“! Tai – jau aštuntus metus vykstantis konkursas, skirtas šalies bibliotekoms ir jų lankytojams. Konkurso metu, 2022 m. balandžio-gruodžio mėnesiais, kviečiame į biblioteką atnešti smulkias elektronikos atliekas bei registruotis stambiųjų elektronikos atliekų išvežimui iš namų. Tokiu būdu surinktos atliekos gali būti perdirbamos į kitus gaminius, o nesaugiai pašalintos – užteršti aplinką kenksmingomis medžiagomis.

Kaip dalyvauti?

  1. Atneškite į biblioteką nebenaudojamas baterijas, ausines, smulkius elektronikos prietaisus ar dujošvytes lemputes. Smulkiosios elektronikos atliekos bibliotekoje surenkamos specialioje dėžėje– jos ieškokite registratūroje.
  2. Registruokitės nemokamam stambiosios elektronikos atliekų išvežimui iš namų. Atvykę į biblioteką užpildykite registracijos formą ir su Jumis susisieks EPA atstovai.

Konkurso pabaigoje dvi daugiausiai elektroninės technikos ir baterijų atliekų surinkusios bibliotekos bus apdovanotos prizais – 500 Eur vertės knygų krepšeliu. Aktyviausiose bibliotekose įvyks susitikimai su knygų autoriais – aktoriumi, rašytoju ir prodiuseriu Juozu Gaižausku ir žinoma aktore bei rašytoja Nijole Narmontaite.

Daugiau informacijos apie projektą.
Organizatorių informacija.

Į viršų