Pradžia

Troliai Mumiai kelia bures

Atnaujinta: 2024-06-12
Pradžia
Autorius: Tove Jansson, Cecillia Davidsson, Alex Haridi, Filippa Widlund

Muminukas ir jo šeima nusprendė leistis į kelionę jūra didingu laivu „Jūros orkestras“. Nuo pat pradžios jų kelionę lydi daugybė nuotykių ir netikėtumų. Jiems prireikia milžiniško dronto Edvardo pagalbos, laive atsiduria pernelyg tvarką mėgstanti Hemulio teta, o paskui į laivą patenka lipniakojai klipdasai, graužiantys viską, ką tik pamato... Maža to, jūroje keliautojus užklumpa audra! Ar jiems pavyks saugiai grįžti namo?

Leiskitės į jaudinančią ir nepamirštamą kelionę po Mumių slėnį ir už jo ribų šiame gražiai iliustruotame leidime. Tai puikus vienos iš Tovės Jansson pasaulyje pamėgtų novelių perpasakojimas.

Ši nepaprastai graži ir jauki knygų serija jaunąją skaitytojų kartą supažindina su visame pasaulyje pamėgtomis Tovės Jansson istorijomis, Trolių Mumių slėniu, veikėjais ir universaliomis gyvenimiškomis pamokomis, kurios svarbios tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Kiek anksčiau yra pasirodžiusi paveikslėlių knyga „Trolis Mumis ir paskutinis slibinas“.

Knygas kuria įvertinti švedų talentai: perpasakoja Cecillia Davidsson ir Alexas Haridis, iliustruoja Filippa Widlund.

Tovė Jansson – viena garsiausių XX a. vaikų rašytojų ir iliustruotojų, kilusi iš švediškai kalbančios Suomijos gyventojų mažumos. Garsiausias jos kūrinys – knygų serija apie trolius Mumius, apie juos ji sukūrė romanų, trumpų istorijų, komiksų. Pirmoji knyga apie trolius Mumius pasirodė 1945 m. 1966 m. jai buvo įteiktas Hanso Christiano Anderseno medalis, neretai vadinamas vaikų literatūros Nobelio premija. Pagal knygas sukurta spektaklių, radijo pjesių, animacinių serialų, o Suomijoje netgi yra įkurtas vaikų pramogų parkas „Trolių Mumių slėnis“. Taip pat Suomijoje veikia vaikams pritaikytas Trolių Mumių muziejus, kur galima išvysti pačios autorės kartu su drauge sukurtas „Trolių Mumių slėnio“ miniatiūras.

Troliai Mumiai – visame pasaulyje vaikų (ir ne tik!) pamėgti personažai iš Toves Jansson knygų. Autorė siekė sukurti mielus, jaukius personažus – ne veltui iliustracijose juos matoma apvalainus, minkštus, o ir pas jų pavadinimas (švediškai mumintroll) su dviem „m“ raidėmis autorei kėlė jaukias asociacijas. Trolių Mumių istorijos šviesios ir gražios, kupinos humoro ir žaismo, jose nutinka ir liūdnų, baugių dalykų, tačiau visada triumfuoja meilė, gėris, atjauta vienas kitam ir supratingumas. O knygų veikėjai tokie skirtingi ir įdomūs, kad skaitytojai kaip mat atranda jiems artimiausią ir mylimiausią.

Į viršų