Pradžia

Liūtės daina 3. Moteris, kuri joja kaip vyras

Atnaujinta: 2023-12-11
Pradžia
Autorius: Tamora Pierce

– Tu esi siaubingas padaras, – rimtai pareiškė Alanai Balsas. – Tu nesilaikai savo vietos tėvo palapinėje, neleidi vyrams priimti sprendimų už tave. Joji kaip vyras, kovoji kaip vyras ir galvoji kaip vyras...

– Aš galvoju kaip žmogus, – piktai atkirto mergina. – Vyrai negalvoja kitaip nei moterys – jie tik daugiau triukšmauja apie tai.

Pagaliau tapusi ritere Alana leidžiasi į kelionę po šalies pietus. Užklydusi į dykumų gyventojų bažirų valdas, mergina privalo įrodyti savo vertę. Kad bažirai patikėtų, jog ji – išties puiki karė, Alana turės kautis mirtinoje dvikovoje. Tai – tik sunkių išbandymų pradžia. Jaunajai riterei teks gerokai pasistengti, kad įgytų svetimos tautos pasitikėjimą ir pakeistų jų išankstines nuostatas. Alanos laukia kovos, burtai ir daugybė nuotykių.

Amerikiečių rašytojos Tamoros Pierce (g. 1954 m.) fantastinė nuotykių serija „Liūtės daina“ tapo tikra žanro klasika, o pirmąsias knygas „Alana“ bei „Deivės ranka“ pamėgo ir Lietuvos skaitytojai. Pasaulyje jau ne viena paauglių karta užaugo su istorijomis apie sumanią drąsuolę Alaną, pasiryžusią apsimesti berniuku, kad galėtų įgyvendinti savo svajonę patekti į riterių mokyklą ir tapti tikra kare.

„Moteris, kuri joja kaip vyras“ – tai trečioji keturių knygų nuotykių serijos „Liūtės daina“ dalis. Šioje knygoje Alana – jau riterė. Didžiausias jos tikslas pasiektas, tačiau tikrieji išbandymai ir nuotykiai dar tik prasideda. Istorijos apie narsią ir sumanią merginą, pasiryžusią tapti kovotoja, skirtos jaunesniems paaugliams, tačiau sudomins ir kur kas vyresnius skaitytojus. 

Į viršų