Pradžia

Draugas iš svetur

Atnaujinta: 2023-05-25
Pradžia
Autorius: Christine Nostlinger

„Mano mama žino, kas man gerai. O jeigu nelabai žino, klausia tėvo. O kad galėtų paklausti manęs, jai visai neateina į galvą!"

Kai trylikametis Evaldas iš anglų kalbos gauna tik „patenkinamus" įvertinimus, jo reikli ir pedantiška mama tuojau ima kurpti planus, kaip padėti savo sūnui. Norėtų išsiųsti jį vasarai į Angliją, bet Evaldas užsispiria. NE! Mama rankų nenuleidžia – jei sūnus nevažiuoja pats, Angliją ji jam pristatys tiesiai į namus!

Pagal mokinių mainų programą į jų šeimą šešioms savaitėms turėjo atvykti geručiukas Tomas, tačiau oro uoste laukia staigmenėlė – Tomo brolis Džasperas. O jis tikrai ne aukselis... Ši vasara bus kitokia visai Evaldo šeimai, nes Džasperas nenusiteikęs elgtis gražiai ar paisyti kokių nors taisyklių.

Juokinga, kurioziškų nuotykių kupina ir kartu labai jautri, empatiją ugdanti knyga apie santykius su tėvais bei tai, kaip svarbu suprasti kitą ir išgirsti jo istoriją.

Kristinė Niostlinger (Christine Nöstlinger, 1936–2018) – austrų vaikų rašytoja, sukūrusi daugybę puikių knygų, kurios tapo vaikų literatūros klasika. Už savo kūrybą ji pelnė du svarbiausius tarptautinius vaikų literatūros apdovanojimus: Hanso Christiano Anderseno medalį ir Astridos Lindgren atminimo premiją.

„Rašytoja yra apibendrinusi ir valiūkiškai apibūdinusi savo „kūrybos receptą". Ji esą maišanti, įvairiai derinanti keturis komponentus: žinojimą, ką vaikai mėgsta skaityti, supratimą, ką jie turėtų skaityti, įsitikinimą, kad vaikai mėgsta juoktis, ir tai, ką staiga ima ir padiktuoja jos širdis ir protas. Kritikai, kaip ir dera, žvelgdami į K. Niostlinger kūrybą „stambesniu planu", pabrėžia du pagrindinius jos bruožus: pirma, rimtas, skaudžias temas bei problemas ir, antra, lengvą, žaismingą stilių, komedijai artimas situacijas." – Kęstutis Urba

Skaitytojams nuo 10 metų.

Į viršų