Pradžia

Dingęs arbatinukas

Atnaujinta: 2023-03-16
Pradžia
Autorius: Agnė Kairienė

Geriausi draugai Kiškis Greitapėdis ir Voverė Rudaskruostė sumano drauge atidaryti kepyklą. Jiedu taip puikiai sutaria, kad nė negalvoja, jog kada nors galėtų susipykti. Deja, vienas nelaimingas atsitiktinumas sukiršina draugus taip, kad išsaugoti bičiulystę atrodo beveik neįmanoma. Paveikslėlių knyga apie žvėrelių tarpusavio santykius suteiks progų vaikams padiskutuoti apie draugystę, pyktį, būdus susitaikyti ir išgirsti vieniems kitus.

„Dingęs arbatinukas“ – pirmasis Agnės Kairienės kūrinys. Įkvėpimas atsirado gimus dukrai, į kurią pažvelgus kaskart kildavo milžiniškas noras padovanoti jai savo parašytą knygą. Autorė nuoširdžiai tiki skaitymo vaikams nauda, tad siekė, kad kūrinio žodynas būtų kuo platesnis ir įdomesnis bei skatintų vaikus klausinėti tėvų ir visiems drauge diskutuoti.

Kūrinį jaukiais piešiniais papuošė dailininkė Ieva Juknytė, iliustravusi ne vieną knygą ir žurnalą vaikams. Dailininkę įkvėpė vaikystės prisiminimai apie jaukias arbatėles pas tetą, kurios namuose buvo ne tik daugybė knygų, bet ir ne vienas nuostabus servizas su dailiais arbatinukais. Vieną jų dailininkė netgi gavo dovanų. Knygą puošiančios servetėlės, puodeliai, arbatinukai ir jauki atmosfera įkvėpti iliustruotojos vaikystės prisiminimų.

Į viršų